Jarocin Festiwal 2018: Trwają zgłoszenia do konkursu dla debiutantów

Ponad sto pięćdziesiąt młodych artystów zgłosiło się już do tegorocznej edycji Jarocińskich Rytmów Młodych. To jeden z pierwszych i najgłośniejszych konkursów dla młodych, obiecujących kapel, mający swoje korzenie jeszcze w latach 70. XX wieku.

Jarocińskie Rymy Młodych 2018 to niemal półroczny konkurs dla młodych artystów. Począwszy od zgłoszeń internetowych, przez kolejne etapy selekcji – aż po finałowe koncerty w Jarocinie i nagrody dla laureatów.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są za pośrednictwem strony www.rytmy.jarocinfestiwal.pl. Nabór potrwa do 20 lutego.

Spośród wszystkich zgłoszeń jury, w którego skład wejdą Katarzyna Nosowska (debiutantka z roku 1992), Piotr Metz (dyrektor muzyczny Trójki), Artur Rawicz (dziennikarz muzyczny), Michał Wiraszko (dyrektor artystyczny Jarocin Festiwal) oraz Tomasz Jankowski (koordynator JRM), wybierze 50 artystów, którzy w kolejnym etapie rywalizować będą w głosowaniu internautów.

20 bandów z największą liczbą głosów publiczności wystąpi na jednym z czterech koncertów półfinałowych, odbywających się raz w miesiącu począwszy od marca w Warszawie w legendarnym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce (trzy koncerty) oraz w Jarocinie. Zespoły, które najlepiej poradzą sobie na żywo przed widownią i jury konkursowym w każdym z miast, zagrają na głównej scenie Jarocin Festiwal 2018!

Ubiegłorocznym zwycięzcą JRM została grupa Decadent Fun Club, która dzięki wygranej w Jarocinie nagrała singla („Stardust”) oraz towarzyszyła Krzysztofowi Zalewskiemu podczas jesiennej trasy „Złoto”. Kwartet został również zauważony przez środowisko artystyczne i często jest wymieniany jako nadzieja muzyczna roku 2018 – m.in. znalazł się w finałowej dziesiątce plebiscytu „Sanki” oraz wystąpił na antenie Trójki w rozpoczynającym rok koncercie w ramach audycji Mini Max.

Przypomnijmy: w tym roku Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca. Główną gwiazdą oraz ambasadorem wydarzenia będzie Johnny Rotten. W sumie w ramach festiwalu na 4 scenach odbędzie się ponad 50 koncertów i wydarzeń towarzyszących.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV