In Flames z tytułowym utworem z nowej płyty. „I, The Mask”

Początek wiosny będzie należał do In Flames. Na 1 marca Szwedzi wyznaczyli datę premiery najnowszej płyty. Do sieci trafił właśnie tytułowy utwór z „I, The Mask”. „Dedykujemy ten album fanom, którzy codziennie pozwalają nam tworzyć i grać muzykę” – komentuje zespół.

– Dwa lata temu wydaliśmy „Battles”. Obecnie pracujemy nad czymś nowym. Ludzie, którzy wiedzą, jak teraz brzmimy, na pewno będą potrafili to rozpoznać, ale jest też trochę nowych elementów – zapowiada Anders Fridén, wokalista In Flames.

– Nie chcemy za dużo zmieniać, ale przy premierze każdej kolejnej płyty staramy się odświeżać formułę – wyjaśnia muzyk. – Wciąż zależy nam na melodiach. To po pierwsze. Wyrośliśmy na melodiach i w dalszym ciągu są one dla nas ważne. Na kolejnych etapach można robić różne rzeczy. W tym przypadku jest jednocześnie melodyjnie i ciężko.

Album „I, The Mask”, którego premierę zaplanowano na 1 marca, będzie 13 longplayem w dyskografii In Flames. Krążek ukaże się nakładem Nuclear Blast. Trafi na niego 12 nowych utworów grupy, w tym tytułowy „I, The Mask”, którego odsłuch udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: w 2018 r. In Flames dwukrotnie odwiedzili nasz kraj. W tym roku czeka nas kolejny polski koncert szwedzkiej formacji. Zespół jest jedną z gwiazd powracającego po latach Mystic Festivalu, który w dniach 25-26 czerwca odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie. In Flames zagrają pierwszego dnia festiwalu.

Biletów szukajcie na www.tickets.mysticfestival.pl oraz Eventim.pl.

Koszulki i gadżety In Flames znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. M. Felix (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV