In Flames publikuje dwa nowe utwory. Premiera „I, The Mask” w marcu

Do ciekawych premier, których warto wyczekiwać w przyszłym roku, możecie dopisać nowy album In Flames. Szwedzcy prekursorzy melodic death metalu zaprezentowali właśnie dwa premierowe utwory.

Z nowym perkusistą na pokładzie ekipa In Flames przygotowuje się do wydania kolejnej płyty. „I, The Mask” ukaże się 1 marca 2019 r. Krążek będzie 13. wydawnictwem w dorobku Szwedów, którzy w ubiegłym roku dwukrotnie odwiedzili nasz kraj.

– Dwa lata temu wydaliśmy „Battles”. Obecnie pracujemy nad czymś nowym. Ludzie, którzy wiedzą, jak teraz brzmimy, na pewno będą potrafili to rozpoznać, ale jest też trochę nowych elementów – na temat płyty wypowiadał się niedawno wokalista Anders Fridén.

– Nie chcemy za dużo zmieniać, ale przy premierze każdej kolejnej płyty staramy się odświeżać formułę – dodał frontman In Flames. – Wciąż zależy nam na melodiach. To po pierwsze. Wyrośliśmy na melodiach i w dalszym ciągu są one dla nas ważne. Na kolejnych etapach można robić różne rzeczy. W tym przypadku jest jednocześnie melodyjnie i ciężko.

W sieci są już dwa pierwsze utwory z „I, The Mask”. Oba udostępniamy poniżej.

Aktualny skład In Flames tworzą Anders Fridén, Björn Gelotte, Niclas Engelin, Bryce Paul Newman i Tanner Wayne. Po raz ostatni In Flames wystąpili w Polsce w sierpniu na Pol’and’Rock Festival.

Koszulki i gadżety In Flames znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. M. Felix (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV