In Flames kolejną gwiazdą Pol’and’Rock Festival!

Mało kto spodziewał się tej ekipy na Pol’and’Rock Festivalu. Na dużej scenie „najpiękniejszego festiwalu świata” wystąpi szwedzka formacja In Flames. Będzie to drugi w tym roku koncert prekursorów melodic death metalu w naszym kraju!

Zespół In Flames został założony w szwedzkim mieście Göteborg w 1990 roku. Muzycy mają na koncie 12 albumów, niezliczoną ilość występów i tras koncertowych, miliony sprzedanych płyt i rzesze oddanych fanów na całym świecie. Zespół jest uznawany za pioniera nowego gatunku w muzyce metalowej, czyli melodyjnego death metalu. Kapela In Flames ma ogromny wpływ na rozwój ciężkiej muzyki na całym świcie. Ta szwedzka kapela to prawdziwe muzyczne zjawisko i nieokiełznana twórcza siła w świecie ciężkich brzmień.

Fenomen In Flames potwierdza też fakt, że muzycy stworzyli też swój własny festiwal muzyczny „Borgholm Brinner”, czyli dwudniową imprezę muzyczną organizowaną na terenie zamku Borgholm w Szwecji. Od momentu ukazania się ich debiutanckiej płyty, czyli krążka „Lunar Strain” w 1994 zespół święcił sukcesy wśród krytyków i zdobywał uznanie publiczności. Najnowsza płyta szwedzkiej formacji, wydana w 2016 „Battles”, została entuzjastycznie przyjęta przez fanów kapeli. W przeciągu lat zespół nieustannie się rozwijał, a melodie i teksty piosenek tworzą wyjątkowy muzyczny styl nie do podrobienia, sygnowany marką In Flames. Z każdą wydaną płytą członkowie zespołu udowadniają, że stać ich na coraz więcej. Fani In Flames z całego świata tworzą zwartą społeczność tak nazywanych Jesterheads i żyją według motto, które głosi „In Flames We Trust” czyli „In Flames ufamy”.

Zespół obecnie koncertuje w następującym składzie: Björn Gelotte – perkusja (1995-1998), gitara (od 1998), Anders Fridén – wokal (od 1995), Niclas Engelin – gitara (1997-1998, 2006-2007, 2009-2010, od 2011), Joe Rickard – perkusja (od 2016).

Koszulki i gadżety In Flames znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Stefan Brending (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV