Illusion zdradza szczegóły trasy. 2 koncerty na Wyspach i 11 w Polsce

Premiera nowego albumu Illusion coraz bliżej. „Anhedonia” trafi na sklepowe półki w marcu. Również w marcu zespół rozpocznie promującą krążek trasę. Gdzie w najbliższym czasie pojawi się ekipa Illusion?

Najpierw Dublin i Londyn, a następnie: Kraków (9 marca), Katowice (10 marca), Poznań (11 marca), Białystok (15 marca), Warszawa (16 marca), Kolbudy (17 marca), Bielsko-Biała (22 marca), Łódź (23 marca), Olsztyn (26 marca), Wrocław (6 kwietnia) i Gdańsk (7 kwietnia) – tak przedstawiają się koncertowe plany Illusion.

W międzyczasie grupa wypuści kolejny, pierwszy od 4 lat album – „Anhedonię”. Poniżej sprawdzicie opublikowany pod koniec 2017 r. utwór „Kto jest winien?”, wybrany przez trójmiejską załogę na pierwszy singiel z nowej płyty.

– Będzie oparty na tym, co robiło Illusion. Będzie powrotem do tego, co robiliśmy na drugiej i trzeciej płycie – o materiale z „Anhedonii” przy okazji niedawnego spotkania opowiadał nam Lipa. – Taką czuliśmy wenę, takie dźwięki wychodziły nam spod palców. Oczywiście nie będzie to żadna forma autoplagiatu. Chodzi o moc, o klimat riffów, o bezkompromisowość treści. To będzie siła tego materiału – podkreślał frontman Illusion.

Więcej o treści „Anhedonii” Lipa mówił nam podczas ubiegłorocznego Materiafestu: – To będą mroczne historie. Rzeczywistość nie nastraja optymistycznie. Jest dość mrocznie, choć są też historie, gdzie jest światełko na końcu tunelu. Opowiadam o swoich stanach, o tym, jak obecnie widzę świat. Na pewno nie będzie wesoło – podsumował wokalista.

„Anhedonia” będzie drugim albumem Illusion nagranym po 10-letniej przerwie w działalności. Poprzedni („Opowieści”) ukazał się w 2014 r.

Więcej o „Anhedonii” dowiecie się z materiałów, które znajdziecie na naszym kanale YouTube („25 lat Illusion #tour report” oraz „Illusion: Bardzo kochamy tę robotę #wywiad”). Szczegółów odnośnie koncertów (klubów, cen biletów etc.) szukajcie via [link]

fot. Kobaru (www.kobaru.pl)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV