Iced Earth na dwóch koncertach w Polsce – w Krakowie i Warszawie

To informacja, która ucieszy fanów rasowego łomotu. Na dwa koncerty do Polski przyjedzie formacja Iced Earth, która promuje swój ostatni krążek „Incorruptible”. Zespół odwiedzi Kraków i Warszawę.

Najpierw 16 lipca w krakowskim klubie Kwadrat, a następnie dzień później w warszawskiej Progresji – promując „Incorruptible”, Iced Earth odwiedzą również Polskę.

Historia grupy rozpoczęła się dokładnie 30 lat temu. Przez ten czas zespół opowiedział wiele historii, m.in. związanych z dawnymi kulturami, dziejami USA, a także mitycznymi wojnami.

Kariera Iced Earth miała kilka etapów. Początkowy obejmuje pierwszą demówkę oraz albumy imienny i „Night Of The Stormrider”. Po drugiej płycie Jon Schaffer, lider grupy, toczył boje z wytwórnią o pieniądze, a gdy te się zakończyły, powrócił ze świetnym albumem „Burnt Offerings”. Na nim poznaliśmy kapitalnego wokalistę Matthew Barlowa. Z Barlowem zarejestrowano chociażby uwielbiany przez fanów album „Something Wicked This Way Comes” oraz koncertowy materiał z Aten. Wokalista po raz pierwszy odszedł w 2003 r. Powrócił w 2007 r., by znów odejść 4 lata później. Jednym z jego następców był Tim „Ripper” Owens, z którym zespół zarejestrował album „The Glorious Burden” z udziałem praskich filharmoników.

Jon Schaffer zespół prowadzi twardą ręką, przez co wielokrotnie zmieniał muzyków. Od 2016 r. skład Iced Earth pozostaje jednak niezmienny. Wokalistą już siódmy rok jest Stu Block. Z nim kapela nagrała w sumie 3 płyty. Ostatnią z nich jest wydana w 2017 r. „Incorruptible”, którą Amerykanie będą promować w Polsce. Do naszego kraju zawitają po aż siedmioletniej przerwie, ale za to na dwa występy.

Bilety w cenach 90 (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu) znajdziecie na www.sklep.knockoutprod.net

Po płyty, koszulki i wszystko to, czego potrzebujecie na koncert Iced Earth, zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV