Hatebreed zapowiada nowy album. Jest pierwszy singiel

Pierwszy singiel zapowiadający nowe wydawnictwo udostępniają mistrzowie hardcore’owego łomotu z formacji Hatebreed. „To świetny numer” – do odsłuchu singla „When The Blade Drops” zachęca Wayne Lozinak, gitarzysta amerykańskiej ekipy.

Hatebreed to uznana marka wśród fanów hardcore’u, ale też metalu. Kapela swój ostatni album „The Concrete Confessional” wydała w 2016 r. Najwyższa pora, by obóz Hatebreed zaprezentował coś nowego. Członkowie zespołu najwyraźniej są tego samego zdania i właśnie zapowiedzieli nowy materiał.

Nowej płyty Hatebreed możemy spodziewać się w maju. Grupa nie ujawniła wprawdzie dokładnej daty premiery ani szczegółów wydawnictwa, ale na kanale Nuclear Blast właśnie pojawił się zapowiadający je singiel. Zespół otwiera nowy rozdział utworem „When The Blade Drops”.

– Nie mogę doczekać się, aż posłuchacie tego utworu. To świetny numer i mam nadzieję, że go polubicie – w oficjalnej zapowiedzi singla do odsłuchu zachęca Wayne Loziniak, gitarzysta Hatebreed.

Czego możemy spodziewać się po nowym materiale Hatebreed? Cóż, Amerykanie nie ukrywają, że ich muzyczna droga to ciągła ewolucja.

– Przypuszczam, że jeśli prześledzisz naszą dyskografię, to im wcześniejsze płyty, tym więcej znajdziesz w nich typowo hardcore’owych zagrywek – w jednym z udzielonych ostatnio wywiadów tłumaczył Matt Byrne, drugi gitarzysta w Hatebreed. – Im bardziej rozwijaliśmy się przez lata, tym więcej zaszczepialiśmy w naszą twórczość elementów metalu.

– Jesteśmy wielkimi fanami obu gatunków – stwierdził Byrne. – Sądzę, że to po prostu to, czego słuchamy i co chcemy grać. To naturalne, że będziemy pisać właśnie takie rzeczy.

Odsłuch singla „When The Blade Drops” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: ostatni polski koncert Hatebreed odbył się na ubiegłorocznym Mystic Festival.

Merch Hatebreed znadziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV