Gojira z pierwszym singlem z nowej płyty. „Another World”

To jedna z tych nowości, na które czekaliśmy. Gojira udostępniła pierwszy od czterech lat premierowy singiel. Jeszcze gorący utwór „Another World” to zapowiedź nowego albumu francuskich mistrzów.

Rok 2020 jak na razie nie nastraja zbyt optymistycznie, ale jeśli przyniesie nowy longplay Gojiry, nie spiszemy go na straty. Członkowie jednego z najbardziej cenionych obecnie zespołów metalowych na świecie w ostatnich miesiącach milczeli, ale była to cisza przed burzą, którą Francuzi z pewnością rozpętają nowym singlem „Another World”.

„Another World” to Gojira w najlepszym wydaniu – brzmiąca mocno, inteligentnie i zarazem przebojowo. Singiel przypomina kierunek, jaki Gojira obrała na ostatnim wydawnictwie, doskonałym albumie „Magma” z 2016 r. Biorąc pod uwagę wcześniejsze wypowiedzi członków grupy, to spore zaskoczenie.

– Chcę wrócić do niektórych z naszych dawnych inspiracji. Nigdy nie byliśmy zespołem deathmetalowym. Byłem wcześniej fanem Dire Straits i Michaela Jacksona. Mamy to w sobie, tak samo jak rzeczy progresywne. Musimy to jakoś wyrazić, połączyć te inspiracje z naszym własnym brzmieniem. Pracujemy nad rzeczami, które są dość zaskakujące, nawet dla nas – w 2018 r. tłumaczył Joseph Duplantier, gitarzysta i wokalista Gojiry.

– To inne podejście. Mamy nowe potrzeby i nową wizję pracy. To będzie coś dobrego – podsumował muzyk.

CZYTAJ TEŻ: GOJIRA: METALOWA REWOLUCJA FRANCUSKA

Utwór „Another World” wraz z klipem udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Gojira miała wystąpić na tegorocznym Mystic Festival. Wydarzenie zostało jednak odwołane z powodu pandemii koronawirusa.

Merch Gojiry, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV