Gangsterzy z So I Scream wracają jako Fiasko. I zapowiadają debiut

Daliście się kiedyś porwać gangsterom z So I Scream? Niezależnie od tego, czy mieliście z nimi do czynienia, czy nie, musicie uważać. Oni wracają – z nową nazwą, a wkrótce również z nowym albumem, którego premierę wyznaczyli na 27 października.

„Fiasko to projekt powstały na zgliszczach metalowej formacji So I Scream, która po wydaniu dwóch płyt i zagraniu kilkudziesięciu koncertów skonała na deskach stołecznej Progresji pod koniec 2010 r.” – dowiadujemy się z informacji, która dotarła na skrzynkę naszej redakcji.

W informacji czytamy dalej: „Po kilku latach muzycznego niebytu niedobitki z So I Scream uzbrojone w nową sekcję rytmiczną, nieco inne podejście do dźwięków oraz teksty po polsku wracają dojrzalsi i bogatsi w życiowe doświadczenia”.

Nie mamy zamiaru zagłębiać się w przeszłość Fiaska, zwłaszcza że So I Scream był składem gangsterskim (przynajmniej wizerunkowo), a my cenimy swoje bezpieczeństwo. Poza tym przyszłość Fiaska wydaje się znacznie ciekawsza.

27 października grupa planuje wydać debiutancki longplay „Głupcy umierają”. Krążek został zmiksowany przez Grzegorza Mukanowskiego (m.in. Anti-Tank Nun), zaś zmasterowany przez Jacka Miłaszewskiego (m.in. Acid Drinkers i Flapjack). Okładkę zaprojektował Piotr Arnold Peterius; za oprawę graficzną odpowiedzialna jest Aleksandra „Krucza” Burska.

Pierwsze single hulają już po internetach. To „Depresjada”, „Lęk i odraza w Warszawie”, „Myśli nowoczesnego robaka” i „Nocne czuwanie”. Koncertową premierę całości Fiasko planuje zorganizować w dzień premiery (27 października) w warszawskim Voodoo Clubie.

Więcej o zespole dowiecie się via [link] My również trzymamy rękę na pulsie. O Fiasku już wkrótce będziecie mogli przeczytać na naszych łamach. Bądźcie czujni.

Dotychczas opublikowane single grupy udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV