Film o Nergalu – nowy zwiastun i data premiery

Znamy datę premiery filmu dokumentalnego o Nergalu. Najnowsza produkcja Artax Film ujrzy światło dzienne 27 listopada. Film „Adam The Apostate. Nergal The Heretic” będzie dostępny w streamingu i na fizycznych nośnikach.

Nergal to postać, która idealnie nadaje się do pokazania na ekranie. Historia lidera Behemotha obfituje w skandale, ale też trudne momenty. Jej filmowy potencjał postanowił wykorzystać szwedzki reżyser Claudio Marino. Efektem jego prac jest film „Adam The Apostate. Nergal The Heretic”. Jego premierę zaplanowano na 27 listopada.

Do sieci trafił najnowszy, trzeci zwiastun „Adam The Apostate. Nergal The Heretic”. Dokument wydaje się zrealizowany z rozmachem, ale póki co nie ma informacji o jego kinowej premierze. Film ma być dostępny w streamingu i na fizycznych nośnikach, a dokładniej: na DVD i VHS w ściśle limitowanym nakładzie.

Szczegóły związane z premierą znajdziecie na stronie Artax Film.

Dokument w dużej mierze ma być złożony z wypowiedzi Nergala zarejestrowanych w różnych lokacjach oraz zdjęć przedstawiających muzyka.

– Najlepszy dokument muzyczny, jaki oglądałem w tym roku – film komentuje Tobias Forge, lider Ghost.

W podobnym tonie wypowiada się Gary Holt ze Slayer: „To jeden z najlepszych dokumentów, jakie kiedykolwiek widzieliście”.

– Claudio jest mistrzem mrocznych i wysmakowanych opowieści – dodaje Erik Danielsson z Watain.

Kurtuazja ze strony kolegów, a może rzeczywiście możemy spodziewać się mocnego filmu? Liczymy na realizację drugiego scenariusza.

Dla Claudio Marino będzie to kolejna już okazja do współpracy z frontmanem Behemotha. Marino stworzył m.in. ostatni teledysk Behemotha do coveru „A Forest” The Cure. Wcześniej reżyser współpracował m.in. z Ghost i Watain.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV