„Fear Inoculum”. Tool wraca z nowym albumem

Po długich latach oczekiwania fani Tool doczekali się nowej płyty grupy. Jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw muzycznych ostatnich lat jest już dostępne w sprzedaży. „Fear Inoculum” trafiło również na serwisy streamingowe.

Telenowela, którą swoim fanom zafundował Tool, właśnie dobiegła końca. „Fear Inoculum” to pierwszy od 13 lat nowy album zespołu, którego powrót można uznać za jedno z najwazniejszych wydarzeń roku.

Tak jak obiecali, członkowie Tool stworzyli materiał na swój sposób monumentalny. Nie licząc kilku ambientów pomiędzy utworami, wszystkie ścieżki na „Fear Inoculum” trwają ponad 10 min. (najdłuższy utwór „7empesT” to ponad 15 min. muzyki). Czy to powrót Tool, na jaki czekaliśmy? Oceńcie sami. Stream płyty „Fear Inoculum” udostępniamy poniżej.

– Minęło trochę czasu – przyznaje Adam Jones, gitarzysta Tool, komentując premierę „Fear „Inoculum” – Ja nigdy nie czułem presji. Bardziej bałem się, że ludzie zaczną obwiniać za tę przerwę naszego wokalistę, ale to nie jest jego wina.

– Każdy z nas coś miał: rodzina, inne projekty, inne sprawy – tłumaczy Jones. – Dziękuję naszym fanom za poświęcenie. Naprawdę ogromne poświęcenie. Materiał wydaje się dobry. Jest zupełnie inny od naszej ostatniej płyty, ale chcieliśmy tego.

– Staramy nie martwić się tym, czy album zostanie dobrze przyjęty albo czy będzie naszym ostatnim. Jesteś na danej ścieżce, później na innej, a jeszcze później upewniasz się, że cała czwórka jest szczęśliwa. To proces oparty na wzajemności – podsumował gitarzysta Tool.

Przypomnijmy: Tool ma za sobą europejską trasę, w ramach której Amerykanie odwiedzili również Polskę. Ich polski występ odbył się 11 czerwca na Impact Festivalu.

W kuluarach mówi się, że Tool wróci do Europy w przyszłym roku. Póki co jednak nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Merch Tool, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV