Dream Theater z nowym singlem. „Untethered Angel”

Przedsmak nowego materiału prezentują wirtuozi progresywnego metalu z Dream Theater. „Untethered Angel” to pierwszy singiel z płyty „Distance Over Time”, którą zespół zamierza wydać 22 lutego.

Jeśli wierzyć zapowiedziom, „Distance Over Time” pokaże nową przestrzeń twórczych możliwości technicznie jednego z najsprawniejszych zespołów świata, za jaki powszechnie uważany jest Dream Theater. Jednocześnie album ma być osadzony w konwencji, która zapewniła grupie uznanie fanów na całym świecie.

„Distance Over Time” w całości wyprodukował John Petrucci, gitarzysta Dream Theater.

– Kiedy wracam do tej płyty, mogę dokładnie przywołać każdy moment procesu pisania: gdzie stałem w pokoju, co nas wtedy zainspirowało i jakie znaczenie chcieliśmy nadać utworowi – opowiada Petrucci. Jako producent postawiłem sobie za cel stworzyć najlepiej brzmiące nagranie, jakie nagraliśmy jako Dream Theater, tak żeby słuchacze mogli dosłownie poczuć się otoczeni tą muzyką.

– Zależało mi, żeby ten materiał wiernie oddawał duszę, zabawę i pasję, z jaką podeszliśmy do tworzenia tej płyry, a także pozwolić ludziom poczuć organiczność, charakter i surową energię, która jako zespół uchwyciliśmy w studiu. Jeśli o mnie chodzi, uważam, że się udało, mam więc nadzieję, że ludzie też to tak odbiorą – podsumowuje Petrucci.

Album „Distance Over Time” będzie zbiorem 9 utworów i jednego bonusu. Całość została zarejestrowana latem w północnej części Nowego Jorku. Krążek będzie pierwszym longplayem Dream Theater wydanym we własnej wytwórni InsideOut Music.

Pierwszy singiel promujący wydawnictwo, świeżo opublikowany utwór „Untethered Angel”, udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Dream Theater będzie jednym z headlinerów przyszłorocznej odsłony festiwalu Prog In Park. Szczegółowo o wydarzeniu pisaliśmy w artykule: „Oficjalnie: Dream Theater i Opeth na Prog In Park w 2019”.

Merch Dream Theater znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV