Daron Malakian zapowiada nowy materiał Scars on Broadway

Daron Malakian, gitarzysta System of a Down, w nowym roku zamierza skupić się na swoim projekcie Scars on Broadway. Muzyk opublikował materiał video ze studia, zapowiadając kolejny album grupy.

Fani System of a Down woleliby z pewnością film, na którym Daron Malakian pracuje nad nowym materiałem zespołu, ale to raczej mało prawdopodobne. Gitarzysta jasno dał do zrozumienia, że na 2019 r. ma inne plany.

W ubiegłym roku Malakian wznowił solowy projekt Scars on Broadway, którego album ukazał się 20 lipca. Wydawnictwo muzyk promował jesienną trasą u boku Deftones. Na tym bynajmniej nie koniec. Kwestią czasu jest premiera kolejnej płyty Scars on Broadway.

„«Dictator» (ubiegłoroczny album Scars on Broadway – red.) był zaledwie początkiem. Więcej w 2019” – zapowiedział Malakian.

To raczej kiepska wiadomość dla tych, którzy po niedawnych wypowiedziach basisty Shavo Odadjiana uwierzyli, że w 2019 r. czeka nas wielki powrót System of a Down. Potwierdza się więc scenariusz, który w połowie roku Malakian prognozował w wywiadzie dla miesięcznika „Revolver”.

– Nie mogę powiedzieć, że nigdy się to nie stanie, ale obecnie nie zanosi się na to, żebyśmy w najbliższym czasie zrobili coś razem – stwierdził gitarzysta.

– Wciąż gramy koncerty i jesteśmy przyjaciółmi. Każdy z zespołu udostępnił na Facebooku i Instagramie informację o „Dictator”, tak że naprawdę się wspieramy. To raczej kwestia tego, że każdy z nas jest w innym momencie. Każdy chce robić coś innego. Są pewne różnice w podejściu do tworzenia i kierunku, w jakim każdy z nas chciałby zabrać ten album, jeśli w ogóle miałby powstać. To dobrze. Nie siedzę tu wkurzony na wszystkich – dodał Malakian.

Przypomnijmy: mimo że członkowie System of a Down w ostatnich latach koncertują, zespół ostatni album wydał dokładnie 13 lat temu. Dyskografię grupy zamyka „Hypnotize” z 2005 r., choć w tym samym roku ormiańska formacja wypuściła jeszcze jeden longplay – „Mezmerize”.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV