Coma upomina się o „Lajki” – i zapowiada nowy album!

Nie próżnuje zespół Coma, który w rok po premierze „200 YU55” planuje wypuścić nowy album. Grupa zaprezentowała pierwszy singiel z „Metal Ballads vol.1”. Uprzedzamy: póki co nie ma metalu. Są „Lajki”.

Coma wystawiła zaufanie fanów na próbę, wydając przed rokiem trudny, zdaniem wielu całkowicie nieudany album „2005 YU55”. Epopeja ukazująca losy niejakiego Adama Polaka na tle kosmicznej katastrofy, jak najkrócej można opisać ubiegłoroczne wydawnictwo Comy, to już przeszłość. Grupa schodzi na ziemie i jak zapowiada jej wydawca, Mystic Production, tym razem wyda materiał z mocnym, rockowym sznytem.

Pierwszy singiel z „Metal Ballads vol.1”, jak nazwany został krążek, właśnie trafił do sieci. Jeżeli spodziewacie się Comy, jaką znacie z „Pierwszego wyjścia z mroku”, „Zaprzepaszczonych sił” czy „Hipertrofii”, być może będziecie rozczarowani. My jednak nie mamy wątpliwości – „Lajkom” o wiele bliżej do wczesnych dokonań Comy niż jakiemukolwiek utworowi z „2005 YU55”.

Czy mamy rację, możecie ocenić sami. Nową Comę udostępniamy poniżej.

Co wiemy o „Metal Ballads vol.1”?

Album ukaże się 20 października, otwierając jesienną trasę zespołu, podczas której Coma promować będzie nowy materiał. Krążek wyprodukował Paweł Cieślak, człowiek z łódzkiego podwórka, który jak zdradza wydawca, dokonał wyrazistej dekonstrukcji w warstwie brzmieniowej grupy. Pod względem treści „Metal Ballads vol.1” ma być płytą o charakterze publicystyczno-erotycznym (cokolwiek to oznacza).

Preorder płyty znajdziecie na stronie Mystic Production. Po merch Comy zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Julia Łobodzińska

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV