Coma składa „Odwołanie”. Nowy klip łódzkiej formacji

Kolejny singiel promujący „Metal Ballads vol. 1” publikuje Coma. Animowane obrazy, wielość kontekstów i zakamuflowanych komentarzy do wojny polsko-polskiej – oto co tym razem przygotowała łódzka formacja.

– Byłem fanem serii składanek, które pojawiały się w latach 90. i które nazywały się „Metal Ballads” – genezę tytułu najnowszej płyty Comy w niedawnym wywiadzie wyjaśniał nam Piotr Rogucki, frontman Comy. – Chciałem stworzyć album, którego tytuł nie będzie sugerował żadnej interpretacji, jak było zawsze, nie licząc może „Czerwonego albumu”. Dodatkowo na tę nazwę naprowadziła mnie nazwa zespołu Eagles of Death Metal, którzy z metalem mają tyle samo wspólnego, co nasz album.

„Metal Ballads vol. 1” odsłania nowe oblicze Comy – mniej oczywiste, bardziej eksperymentalne i mocno unowocześnione. Duży wkład w jego ukształtowanie miał Paweł Cieślak, łódzki producent, który pracę nad krążkiem zakończył jako etatowy członek zespołu.

– Zespół w składzie pierwotnym chciał gruntownej przebudowy estetycznej wykonywanej i komponowanej muzyki. Moim zadaniem było bardziej doszlifowanie tej chęci rewolucji niż wprowadzanie jej – tłumaczy Paweł i zaznacza: – Nie była to krwawa rewolucja, nie było to nic narzuconego.

– Brzmieniowa jednolitość albumów jest mi daleką ideą – eklektyzm „Metalowych Ballad” komentuje producent. – To bardzo naturalny proces, że każdy utwór ma swój własny mianownik, w związku z czym cała płyta wydaje się eklektyczna, choć tak naprawdę jest spójna.

Na kolejny singiel Coma wybrała utwór „Odwołanie”. Klip sprawdzicie poniżej.

Przypomnijmy: Coma wciąż promuje „Metal Ballads vol. 1” na koncertach. Daty najbliższych koncertów grupy sprawdzicie w naszej rozpisce rockowo-metalowych wydarzeń odbywających się w kwietniu.

Wywiad z Comą, w którym Piotr Rogucki i Paweł Cieślak, opowiadają o metalowych balladach i dekonstrukcji w warstwie brzmieniowej Comy do obejrzenia na naszym kanale YouTube.

Merch Comy, w tym nowe wzory koszulek „Metal Ballads Vol. 1”, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV