Coma będzie świętować 20-lecie. Wyjątkowa trasza zespołu

Trasę koncertową z okazji 20-lecia działalności scenicznej zapowiada Coma. „Jej wyjątkowość będzie polagać na graniu dla kameralnego grona fanów, w małych salach klubów w całej Polsce” – komentuje zespół.

Coma istnieje od 1998 r. Dziś to jeden z największych zespołów rockowych na polskiej scenie – z niezliczonymi koncertami, sześcioma albumami i rzeszą fanów na koncie. Muzyczna droga Comy rozpoczęła się w Łodzi i tam też zespół rozpocznie jesienno-zimową trasę, w ramach której Łodzianie zamierzają podziękować fanom za 20 lat wsparcia.

Począwszy od 6 października i koncertu w Radiu Łódź, Coma odwiedzi 18 miast. Trasa będzie miała wyjątkowy charakter. W założeniu ma być hołdem dla najwierniejszych fanów, stąd też jej wymowna nazwa („Blisko”) oraz kameralny wydźwięk będący nawiązaniem do początków Comy.

„Pierwsza próba zespołu miała miejsce w okolicach 12 listopada 1998 roku w piwnicy w domu gitarzysty Dominika Witczaka. Ten moment uznaliśmy za początek kapeli” – swoje początki wspomina zespół. „Na próbie powstały dwa utwory «Pasażer» i «Pokój bez widoków». Melodia, potem tekst, taką przyjęliśmy strategię. (…) Nikt nie znał słów takich jak PR, target, folołersi, promocja, strategia marketingowa, fonersy, medialny zasięg czy showcase. Grało się z miłości i ogromnej potrzeby, by świat, w którym dziewczyny chodziły w rozciągniętych dziurawych swetrach, w którym mortadela smażona w cieście naleśnikowym udawała kotleta schabowego, wydawał się trochę mniej ponury.

„Pierwsza trasa, ok. 10 koncertów w jednym klubie, raz lub dwa razy w miesiącu w legendarnym Iron Horse, wynagrodzenie – kufel piwa na głowę. Kiedy oprócz rodziny jako słuchacze zaczęli pojawiać się obcy, wiedzieliśmy, że coś się dzieje. Kiedy w garderobie przed kolejnym koncertem pojawiła się krata piwa, wiedzieliśmy, że to sukces. Kiedy po ostatnim koncercie podszedł do nas właściciel i powiedział «Idzie tak dobrze, że za rok już u mnie nie zagracie», wiedzieliśmy, że nie zagramy. Pojawiło się to, co najważniejsze: fani, tacy prawdziwi z ciała i kości. Nie podchodzili tylko po fotkę na Insta (nie było Instagrama). Chcieli z nami być. Minęło 20 lat. My nadal chcemy być z Wami” – podsumowuje zespół.

Szczegółową rozpiskę trasy Comy znajdziecie via [link]

Przypomnijmy: dorobek Comy zamyka wydany w październiku 2017 r. album „Metal Ballads vol. 1”.

Wywiad z Comą, w którym Piotr Rogucki i Paweł Cieślak, opowiadają o metalowych balladach i dekonstrukcji w warstwie brzmieniowej Comy do obejrzenia na naszym kanale YouTube.

Merch Comy, w tym nowe wzory koszulek „Metal Ballads Vol. 1”, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV