Behemoth zagra koncert przed kościołem. „Będzie rytuał”

Znów będzie głośno o Behemoth. Zespół zapowiedział specjalny koncert transmitowany online. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Nergal & Co. planują zagrać przed jednym z polskich kościołów.

Behemoth nie zamierza tracić czasu. W obliczu braku możliwości grania koncertów grupa zamierza zagrać koncert transmitowany online. Członkowie Behemotha nie byliby sobą, gdyby nie zorganizowali wszystkiego z odpowiednio dużym rozmachem. Tym razem wygląda na to, że Nergal i jego ekipa odpuścili wszelkie kompromisy. Koncert zamierzają bowiem zagrać… przed kościołem. Dodajmy: przed kościołem w Polsce.

– Widzieliście Behemotha w różnych miejscach na całym świecie, ale jeszcze nigdy przed kościołem świętym. To prawdziwie innowacyjne wydarzenie, jakiego świat jeszcze nie widział – wydarzenie zapowiada podekscytowany Nergal.

– Będzie rytuał, będzie świętokradztwo, a wszystko to w zaciszu waszych domów – dodaje.

Dokładne położenie kościoła, pod którym swój set zagra największa gwiazda polskiego metalu, jest owiane tajemnicą. Wiemy za to, że koncert będzie streamowany w 4K, a widzowie będą mogli sami wybierać, obraz z której kamery chcą w danym momencie oglądać. Dostępna będzie również opcja standardowej transmisji („Director’s Cut”).

Na koncert obowiązują bilety. Możecie je znaleźć na stronie behemoth.live. Ceny zaczynają się od 14 dolarów. W sprzedaży są też zestawy z okolicznościowym merchem.

Transmisja odbędzie się 5 września.

Zapowiedź wydarzenia udostępniamy poniżej.

Czy czeka nas kolejny skandal z Nergalem w roli głównej? Nie można tego wykluczyć. Póki co lider Behemotha ma już na głowie jeden proces. W lipcu na wokandę wróciła sprawa, w której lider Behemotha jest oskarżony o znieważenie godła narodowego. Nergalowi grozi do roku pozbawienia wolności. Sprawa dotyczy odbywającej się w okresie od 30 września do 10 października 2016 r. trasy Rzeczpospolita Niewierna, a dokładniej – promujących ją plakatów. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Nergal znów broni się przed sądem”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV