Behemoth, Riverside i Illusion – Materiafest 2017 coraz bliżej!

Koniec wakacji nie jest czymś, na co szczególnie się czeka, ale na Materiafest czekać warto. W ostatni weekend wakacji, 2 września, w Szczecinku będzie głośno. Zagrają Behemoth, Riverside, Illusion i inni. Czujcie się zaproszeni!

W tym roku z rozmachem i line-upem naszpikowanym gwiazdami – Materiafest powraca, by znów wstrząsnąć Szczecinkiem. To będzie metalowe święto, prawdziwa uczta dla fanów mocnych brzmień.

– Jeśli chodzi o tegoroczny Materiafest, jest to największa impreza, jaką mieliśmy okazję współorganizować – przyznaje Tedeusz „Tede” Piesiak, gitarzysta szczecineckiej formacji Materia, która współorganizuje wydarzenie. – Mamy w tym roku potężnych headlinerów: zespoły Behemoth, Riverside i Illusion, czyli naprawdę czołowe składy.

– Pomysł, by zaprosić zespół Behemoth, wypłynął od naszego burmistrza – dodaje Tede. – Okazało się to bardzo dobrym pomysłem. Z dwóch powodów. Po pierwsze nazwa i marka zespołu powodują, że festiwal sam się wypromował. Po drugie poniszczyliśmy w ten sposób podziały wewnątrz gatunku metalowego, bo wychodzi na to, że blackmetalowcy występują na imprezie, która raczej jest kojarzona z progresywnym metalem. To dla mnie niesamowite zjawisko. Jestem przeciwnikiem tworzenia podziałów muzycznych i jakichkolwiek innych.

– Muzyka ma łączyć, nie dzielić. To jest tylko muzyka i niech nikt nie próbuje mówić, że jest inaczej – podkreśla Tede, który ze swoim zespołem jako gospodarz również wystąpi na Materiafeście.

2 września na scenie Materia pojawi się o godz. 17.40 – przed Illusion, Riverside i Behemothem. Wcześniej na zlokalizowanej na placu koncertowym w Szczecinku scenie zaprezentują się Spatial, Koronal, Retrospective i Shinigami. Całość wystartuje o godz. 15.00.

To jak – widzimy się na miejscu?

Jeżeli potrzebujecie specjalnego zaproszenia, znajdziecie je poniżej.

A jeśli szukacie koszulek lub jakichkolwiek rzeczy potrzebnych na koncerty, zaglądajcie na RockMetalShop.pl

fot. Stanisław Wadas/WOŚP

https://www.facebook.com/materiafestofficial/videos/709596525913378/

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV