Apteka, Percival Schuttenbach i inni na Jarocin Festiwalu

Apteka, Percival Schuttenbach, Wasio i Bąkowski to kolejni artyści, którzy dołączają do składu tegorocznego Jarocin Festiwal. Najstarszy polski festiwal muzyczny startuje już w połowie lipca!

Apteka to punkowa rewolta w najlepszym wykonaniu od 30 lat na linii frontu. Mają na swoim koncie 8 albumów, w tym wszystkim znane „Narkotyki”, „Urojonecałemiasta” i „Menda”. W 2012 r. wyszedł ich ostatni krążek „Od pacyfizmu do ludobójstwa”, który został ciepło przyjęty przez fanów. Są legendą sceny niezależnej. Zawsze bezkompromisowi, brutalnie szczerzy i głośni. Zawsze pod prąd! Zawsze na własnych warunkach!

Percival Schuttenbach to pierwszy w Polsce zespół folk-metalowy, czerpiący garściami z tradycji polskiej i słowiańskiej. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, mający na swoim koncie koncerty na jednej scenie m.in. z Eluveitie, Marilyn Manson, Paradise Lost, Korpiklaani, Alestorm, Wardruna czy Arkona. Grupę tworzą muzycy, którzy współtworzyli ścieżkę dźwiękową do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Zespół wydał kilka oficjalnych płyt, z których każda prezentuje odmienny klimat, nie tracąc przy tym charakterystycznego, rozpoznawalnego brzmienia.

Wasio to polski kompozytor, autor tekstów i producent, który ma na swoim koncie setki koncertów i festiwali u boku takich artystów jak Rammstein czy Kings Of Leon oraz nominacje do Fryderyków. Muzycznie Wasio oscyluje pomiędzy subtelnością
i tajemnicą Jeffa Buckleya i Bon Iver, a folkowo-songwriterskim światem Becka czy Chrisa Stapletone’a. Wasio to też pełnoprawny zespół, złożony z muzyków, na co dzień grających u boku takich artystów, jak Artur Rojek czy Mela Koteluk. Premiera jego solowego albumu zaplanowana jest na jesień 2018 roku.

Wojciech Bąkowski to jeden z najbardziej oryginalnych polskich artystów, autor filmów animowanych i wideo, audioperformance, słuchowisk radiowych, muzyk i poeta. Lider grup muzycznych KOT i NIWEA. Współtwórca grupy artystycznej PENERSTWO. Jego płyta „Jazz duo”, której fragmenty usłyszycie na koncercie Bąkowskiego ukaże się latem 2018 roku nakładem wytwórni DUNNO Recordings (LP). Świat jest stary i działa po staremu. Tańczą bluzy, spodnie. Jest dobrze. Dopasowywał melodię, nie wiadomo na jakiej zasadzie. Jest dobrym artystą. Wiemy to. Zapraszamy na koncert.

Przypomnijmy: w tym roku Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca. Ambasadorem tegorocznej odsłony festiwalu jest legendarny punkrockowiec Johnny Rotten, który będzie również główną gwiazdą imprezy. Oprócz byłego członka Sex Pistols w Jarocinie wystąpią m.in. Coma, Lech Janerka i Pink Freud.

Sprzedaż biletów na festiwal trwa na www.jarocinfestiwal.pl

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV