A Perfect Circle z kolejnym utworem z nowej płyty

Drugi oficjalny singiel zapowiadający nowy album wypuszcza A Perfect Circle. Zespół zaskakuje brzmieniem i jasno daje do zrozumienia, że premiera wyczekiwanego krążka zbliża się wielkimi krokami. Tu odsłuchacie „Disillusioned”!

„Właśnie podpisaliśmy nowy kontrakt z BMG! Nie możemy doczekać się zaprezentowania wam tego materiału. Nowy APC w 2017 r.” – wiosną 2017 r. informował Billy Howerdel, gitarzysta A Perfect Circle. I choć podobne wieści przekazał wówczas John Cohen z BMG, krążek ostatecznie się nie ukazał.

Premiera płyty jest jednak kwestią czasu – i to krótkiego, bo finalnie krążek ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie 2018 r. Podczas gdy fani grupy ostrzą sobie zęby na nowe wydawnictwo A Perfect Circle, zespół prezentuje kolejny singiel zapowiadający album.

„Disillusioned” to drugi premierowy utwór A Perfect Circle na przestrzeni ostatnich 13 lat. Utwór sprawdzicie poniżej.

– Powiedziałbym, że ten materiał to najlepsze utwory, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy, a już na pewno najlepsze rzeczy, jakie mogliście usłyszeć, jeżeli chodzi o Maynarda (wokalistę APC – red.) – w niedawnym wywiadzie dla Razor 94.7 opowiadał Billy Howerdel.

Nowy album A Perfect Circle będzie pierwszym wydawnictwem grupy, które wyprodukował człowiek spoza zespołu. Rolę tę wziął na siebie Dave Sardy, producent odpowiadający m.in. za brzmienie „One Hot Minute” Red Hot Chili Peppers oraz debiutu Wolfmother.

– Chciałem, żeby ten album miał producenta, żeby nasza rola tym razem była nieco inna. Nie patrzyliśmy na budżet itd. Dave skoncentrował się na swojej pracy i spojrzał na naszą twórczość w sposób, w jaki ja nie byłem w stanie spojrzeć na nią w przeszłości – wyjaśnia Billy Howerdel, który wraz z kolegami z zespołu wyprodukował wszystkie trzy dotychczasowe albumy A Perfect Circle.

Przypomnijmy: pierwszym singlem promującym nowy album grupy był „The Doomed”.

Skład A Perfect Circle obok wspomnianych Billy’ego Howerdela i Maynarda Jamesa Keenana tworzą: James Iha (gitara), Matt McJunkins (gitara basowa) i Jeff Friedl (perkusja).

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV