A Perfect Circle przedpremierowo z nowym utworem

W przeddzień premiery pierwszej od ponad 10 lat płyty kolejnym premierowym utworem dzieli się A Perfect Circle. „So Long, And Thanks for All the Fish” znajdzie się na długo wyczekiwanym albumie „Eat the Elephant”, którego premierę wyznaczono na 20 kwietnia.

12 premierowych utworów, w tym utwór „So Long, And Thanks for All the Fish”, który w pierwszej kolejności poznali słuchacze programu Radio 1 BBC – oto co po wieloletniej ciszy przygotowała formacja A Perfect Circle.

Jeśli chodzi o najbardziej wyczekiwane płyty 2018 r., nowy album A Perfect Circle plasuje się wysoko. Oficjalnie zapowiedziany w 2017 r., pierwotnie miał ukazać się jeszcze w ubiegłym roku. Tak się jednak nie stało. Ostatecznie datę premiery krążka przesunięto na 20 kwietnia, a to oznacza, że następca „eMOTIVe” z 2004 r. trafi na dniach trafi na sklepowe półki.

Album wyprodukował Dave Sardy, człowiek znany ze współpracy z Marilynem Mansonem, Slayerem i Wolfmother.

– Chciałem, żeby ten album miał producenta, żeby nasza rola tym razem była nieco inna. Nie patrzyliśmy na budżet itd. Dave skoncentrował się na swojej pracy i spojrzał na naszą twórczość w sposób, w jaki ja nie byłem w stanie spojrzeć na nią w przeszłości – wyjaśnia Billy Howerdel, gitarzysta APC, który wraz z kolegami z zespołu wyprodukował wszystkie trzy dotychczasowe albumy grupy.

– Powiedziałbym, że ten materiał to najlepsze utwory, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy, a już na pewno najlepsze rzeczy, jakie mogliście usłyszeć, jeżeli chodzi o Maynarda – zapowiada Howerdel.

Poniżej udostępniamy odsłuch „So Long, And Thanks for All the Fish”. „Eat the Elephant” znajdziecie w naszym zestawieniu najważniejszych premier miesiąca.

Skład A Perfect Circle tworzą Maynard James Keenan, Billy Howerdel, James Iha, Matt McJunkins i Jeff Friedl.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV