40 lat „Heroes” Davida Bowiego. Depeche Mode coverują legendarny singiel

„Możemy być bohaterami, choć przez jeden dzień” – 23 września 1977 r. oznajmił światu David Bowie, wydając „Heroes”. Cztery dekady po premierze singla własną wersję utworu prezentują Depeche Mode. Oto ich interpretacja prawdopodobnie największego przeboju wielkiego wokalisty!

W przeddzień 40-lecia „Heroes”, pierwszego singla, który we wrześniu 1977 r. zapowiadał kultowy album Davida Bowiego o tym samym tytule, członkowie Depeche Mode zaprezentowali własną wersję utworu.

– „Heroes” to dla mnie w tym momencie najbardziej wyjątkowy utwór – tygodnikowi „The New Musical Express” mówi Dava Gahan, lider Depeche Mode. – Bowie to jedyny artysta, który towarzyszy mi od czasów, kiedy byłem jeszcze nastolatkiem. Zawsze zabieram jego płyty na nasze trasy. Coverując „Heroes”, jako zespół składamy mu hołd – dodaje wokalista.

„Heroes” w wersji Depeche Mode udostępniamy poniżej.

Przypominamy: na początku 2018 r. Depeche Mode przyjadą do Polski z materiałem z płyty „Spirit”, wydanego w marcu 14 albumu angielskiej formacji, promowanego singlami „Where’s The Revolution” i niedawnym „Cover Me”. Zespół wystąpi kolejno: 7 lutego w Tauron Arenie w Krakowie, 9 lutego w Atlas Arenie w Łodzi i 11 lutego w Ergo Arenie w Trójmieście.

Sprzedaż biletów na wszystkie 3 koncerty prowadzi agencja Live Nation.

Merch Depeche Mode, w tym koszulki i gadżety związane z Depeche Mode, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV