24. Przystanek Woodstock: Jest oficjalne wydarzenie

Wszystko wskazuje na to, że 2, 3 i 4 sierpnia po raz kolejny spotkamy się na „najpiękniejszym festiwalu świata”. Na Facebooku powstało oficjalne wydarzenie – 24. Przystanek Woodstock. Miejsce pozostaje bez zmian: Kostrzyn nad Odrą.

„Jeśli uda nam się zorganizować Przystanek Woodstock, planujemy go w terminie 2, 3 i 4 sierpnia” – w październiku 2017 r. informowała Fundacja WOŚP. Wówczas nie było pewne, jaki los czeka tegoroczną odsłonę imprezy.

W grudniu 2017 r. organizatorzy ogłosili pierwszy zespół, który wystąpi na festiwalu, jasno dając do zrozumienia, że imprezę zorganizują – nawet jeśli znów pojawią się przeszkody. Wraz z prezentacją kolejnych gwiazd – Arch Enemy, The Inspector Cluzo i Goo Goo Dolls – przyszłość tegorocznego Woodstocku stawała się mniej mglista. I rzeczywiście – wszystko wskazuje na to, że 24. Przystanku Woodstock nic ani nikt już nie zatrzyma.

Kilka dni temu ogłoszono, że 80 proc. mieszkańców Kostrzyna nad Odrą opowiedziało się za tym, by festiwal po raz kolejny został zorganizowany w ich mieście. Tymczasem na Facebooku już oficjalnie pojawiło się wydarzenie: 24. Przystanek Woodstock. W chwili obecnej chęć wzięcia udziału w nim zadeklarowało ponad 10 tys. osób. Liczba zainteresowanych stale rośnie.

Przypomnijmy: 23. Przystanek Woodstock, który odbył się w dniach 3-5 sierpnia 2017 r., poprzedzony był słownymi utarczkami pomiędzy organizatorami imprezy a państwowymi urzędnikami. Fundacja WOŚP musiała ponadto zmierzyć się z obostrzeniami, które zostały nałożone na festiwal, w tym m.in. z koniecznością rozstawienia metalowych bramek wokół najważniejszych festiwalowych scen. Te ostatecznie zostały zdemontowane, sam festiwal zaś odbył się w spokojnej atmosferze. Według szacunków policji na 23. Przystanku Woodstock bawiło się ok. 250 tys. woodstockowiczów.

Od 1997 r. festiwal nieprzerwanie odbywa się na terenie województwa lubuskiego. Do 2003 r. odbywał się w Żarach. W kolejnych latach imprezę przeniesiono do Kostrzyna nad Odrą. Tam Woodstock odbędzie się również w tym roku.

Do oficjalnego wydarzenia 24. Przystanek Woodstock możecie dołączyć via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV