Vane zapowiada nowe wydawnictwo. „Row, Ye Scallywags!”

Po wydaniu świetnie odebranego, promowanego teledyskiem singla „The Ritual” oraz udanych występach na festiwalach Wacken i Pol’and’Rock piraci z Vane zapowiadają swoje kolejne wydawnictwo „Row, Ye Scallywags!”. Pierwszy singiel 26 listopada.

Vane nie ustaje w walce o uznanie fanów – poza samym utworem akcja wydawnicza wsparta jest specjalnym preorder’em, w którym fani mogą zakupić limitowany do 50 sztuk zestaw kolekcjonerski. W jego skład wchodzi specjalna bluza bazująca na motywach okładki oraz drewniany minibox z buteleczką, w której umieszczono wypełniony po brzegi unikalnymi materiałami pendrive. Poza kompletną dyskografią, materiałami video i artwork’ami każdy fan zamawiający zestaw otrzyma również spersonalizowane wideo, nagrane wyłącznie dla niego przez jednego z członków zespołu!

Co do powiedzenia na temat nowego wydawnictwa ma lider zespołu Mateusz Gajdzik?

– „Row” to zalążek nowej historii, którą zamierzamy opowiedzieć na przestrzeni kilku następnych utworów, najprawdopodobniej również w formie singli. Fabuła zaczyna się na łodzi wiosłowej, której załoga usilnie walczy o przetrwanie w trakcie sztormu. Motywem przewodnim numeru są okrzyki dowodzącego kapitana, zagrzewającego swych kompanów do wiosłowania i walki z żywiołami natury. Muzycznie jest to utwór z wyraźnym, koncertowym refrenem i galopującym riffowaniem. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu naszym fanom równie mocno, co nam!”

Singiel dostępny będzie w dniu premiery w formie cyfrowej na wszystkich znanych serwisach streamingowych.

W ostatnich miesiącach Vane sporo koncertowali. Po wygraniu krajowych eliminacji metalowcy z Krakowa zaprezentowali Polskę na Wacken Metal Battle w Niemczech, zdobywając prestiżowe, 5 miejsce! Dzień później zespół wystąpił na festiwalu Pol’and’Rock. Koncert zgromadził prawdziwe rzesze fanów i był wielkim sukcesem zespołu.

Vane tworzą doświadczeni muzycy, do tej pory znani z występów w takich zespołach, jak Acid Drinkers, Corruption, Thy Disease, Witchking, Killsorrow czy Saratan.

Zespół powstał w 2016 r. z inicjatywy Mateusza Gajdzika i Roberta Zembrzyckiego i od tej pory przebojowo walczy o uznanie na polskiej i światowej scenie metalowej.

Nasz niedawny wywiad z Vane udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV