Corey Taylor wyznał, że chciał odejść ze Slipknot

Slipknot ma obecnie dobrą passę. Ostatni album grupy spotkał się z ciepłym przyjęciem, a koncerty zespołu przyciągają tłumy. W obozie Slipknot były jednak również gorsze momenty. „Były chwile, kiedy byłem bliski odejścia” – wspomina Corey Taylor.

Slipknot jest obecnie w trakcie europejskiej trasy. Kilka dni temu Amerykanie pojawili się w Łodzi. Wcześniej zamaskowani metalowcy z Iowa zaatakowali kilka miast w Anglii, przy okazji udzielając wywiadów lokalnym mediom.

Wywiad z wokalistą Slipknot przeprowadził m.in. magazyn „Kerrang!”, jedno z najważniejszych czasopism muzycznych poświęconych muzyce rockowej na świecie. W rozmowie z magazynem Corey Taylor wypowiedział się na temat relacji panujących w Slipknot na przestrzeni lat.

– Było z pewnością więcej napięć niż dobrych momentów – stwierdził Taylor. – Każdy z nas ma swój temperament. Jesteśmy ulepieni z innej gliny muzycznie, środowiskowo i kulturowo. Czasem bywało ciężko, ale przeszliśmy przez to i dalej to robimy.

– Były chwile, kiedy byłem bliski odejścia – przyznał wokalista. – Szczerze mówiąc, cieszę się, że tego nie zrobiłem. Nagroda jest wspaniała, zwłaszcza teraz, kiedy jesteśmy w bardzo dobrym miejscu i gramy na poziomie, który można uznać za topowy. Do tego dochodzi pisanie muzyki, która wciąż jest naprawdę dobra i co więcej, pozwala nam docierać do kolejnych pokoleń fanów, co jest niesamowite.

– Bez siebie nawzajem nie bylibyśmy w stanie tego osiągnąć – podsumował Taylor.

Slipknot jest na scenie od 25 lat. Zespół nie zamierza jednak zwalniać. Po zakończeniu europejskiej trasy, która wciąż trwa, grupę czekają kolejne wyzwania. Koncerty w Azji, w USA, a następnie kolejna wizyta w Europie, w ramach której Slipknot wróci również do Polski – to będzie pracowity rok dla autorów „Iowa”.

Przypomnijmy: Slipknot wróci do Polski 3 sierpnia. Tym razem amerykańska formacja pofatyguje się do Trójmiasta. O koncercie pisaliśmy w artykule: „Slipknot wraca do Polski. Drugi koncert w 2020”.

Pełną ofertę merchu Slipknot znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Paul Harries Photographer (www.facebook.com/TheCoreyTaylor)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV