O projekcie

Czas muzycznych telewizji dobiegł końca? Nie na RockMetalNews.pl!

U nas nie płacicie abonamentu i nie jesteście narażeni na dobre i złe zmiany. Nadajemy prosto z Vintage Records, studia innego niż wszystkie. Gościmy najlepsze zespoły i rejestrujemy ich koncerty, montując alternatywny, rockowo-metalowy przekaz. Dbamy o jakość obrazu i nie spuszczamy z oka dobrego brzmienia. Wszystko po to, by RockMetalTV było telewizją bez ściemy, bez obciachu i z bezkompromisową ramówką.

Zróbcie głośniej i zmieńcie kanał na RockMetalTV!

SZYMON SWOBODA

Za realizację poszczególnych odcinków RockMetalTV odpowiada Szymon Swoboda, realizator nagrań, producent, właściciel Vintage Records Studio, perkusista grupy Superhalo. Jego sercu najbliższy jest amerykański styl nagrywania i miksowania muzyki. Jako największe inspiracje wymienia takich producentów, jak Steve Albini, Butch Vig czy Les Claypool, jako ulubione studia – Rancho De La Luna i Electical Audio.

– Przez wszystkie lata funkcjonowania studia staram się ciągle rozwijać, żeby moja wizja brzmienia nie było tylko wizją, a stała się profesjonalną produkcją, która będzie powodowała uśmiech na twarzy muzyków, jednocześnie wzbudzając zainteresowanie u ich obecnych i potencjalnych fanów – mówi Szymon.

Lista muzyków i zespołów, którzy skorzystali z usług Vintage Records Studio, jest długa. Są na niej m.in. Małgorzata Ostrowska, Flapjack, Apteka, Kumka Olik, Snowman i Rust. Jak przyznaje Szymon, jego największym marzeniem jest jednak to, by ktoś zupełnie nieznany osiągnął sukces z materiałem nagranym w jego studiu, do czego stale dąży, m.in. realizując kolejne sesje w ramach RockMetalTV.

szymonswoboda5

VINTAGE RECORDS STUDIO

Vintage Records Studio znajduje się w budynkach wybudowanych w 1882 roku, bezpośrednio sąsiadujących z Pałacem Porażyn. Niezwykła lokalizacja sprawia że atmosfera nagrań jest jedyna w swoim rodzaju. Studio jest otoczone zabytkowym parkiem zwanym „Gniazdem Dębów”. Mimo swojego leśnego położenia nie jest jednak odcięte od świata. Znakomite połączenie drogowo-kolejowe sprawia, że można do niego dotrzeć bez problemu. W niedużej odległości usytuowane są sklepy oraz dwa miasta: Opalenica oraz Nowy Tomyśl.

Studio posiada reżyserkę 30m2 zaadaptowaną akustycznie oraz live room o podobnym metrażu z sufitem na wysokości prawie 5m, co ma znaczenie przede wszystkim przy nagraniach bębnów.

Nagrania realizowane w Vintage Records Studio rejestrowane są śladami lub „na setkę”.

Więcej informacji o Vintage Records Studio na stronie: www.vintagerecords.pl

Jak wystąpić w RockMetalTV?

Najważniejsze kryterium to muzyka. Żeby trafić do RockMetalTV, musicie wysłać swój materiał na adres [email protected] Na ten sam adres ślijcie ewentualne wątpliwości i sugestie związane z projektem.