O projekcie

Czas muzycznych telewizji dobiegł końca? Nie na RockMetalNews.pl!

U nas nie płacicie abonamentu i nie jesteście narażeni na dobre i złe zmiany. Nadajemy prosto z Vintage Records, studia innego niż wszystkie. Gościmy najlepsze zespoły i rejestrujemy ich koncerty, montując alternatywny, rockowo-metalowy przekaz. Dbamy o jakość obrazu i nie spuszczamy z oka dobrego brzmienia. Wszystko po to, by RockMetalTV było telewizją bez ściemy, bez obciachu i z bezkompromisową ramówką.

Zróbcie głośniej i zmieńcie kanał na RockMetalTV!

[slideshow_deploy id=’231′]

SZYMON SWOBODA

Za realizację poszczególnych odcinków RockMetalTV odpowiada Szymon Swoboda, realizator nagrań, producent, właściciel Vintage Records Studio, perkusista grupy Superhalo. Jego sercu najbliższy jest amerykański styl nagrywania i miksowania muzyki. Jako największe inspiracje wymienia takich producentów, jak Steve Albini, Butch Vig czy Les Claypool, jako ulubione studia – Rancho De La Luna i Electical Audio.

– Przez wszystkie lata funkcjonowania studia staram się ciągle rozwijać, żeby moja wizja brzmienia nie było tylko wizją, a stała się profesjonalną produkcją, która będzie powodowała uśmiech na twarzy muzyków, jednocześnie wzbudzając zainteresowanie u ich obecnych i potencjalnych fanów – mówi Szymon.

Lista muzyków i zespołów, którzy skorzystali z usług Vintage Records Studio, jest długa. Są na niej m.in. Małgorzata Ostrowska, Flapjack, Apteka, Kumka Olik, Snowman i Rust. Jak przyznaje Szymon, jego największym marzeniem jest jednak to, by ktoś zupełnie nieznany osiągnął sukces z materiałem nagranym w jego studiu, do czego stale dąży, m.in. realizując kolejne sesje w ramach RockMetalTV.

szymonswoboda5

VINTAGE RECORDS STUDIO

Vintage Records Studio znajduje się w budynkach wybudowanych w 1882 roku, bezpośrednio sąsiadujących z Pałacem Porażyn. Niezwykła lokalizacja sprawia że atmosfera nagrań jest jedyna w swoim rodzaju. Studio jest otoczone zabytkowym parkiem zwanym „Gniazdem Dębów”. Mimo swojego leśnego położenia nie jest jednak odcięte od świata. Znakomite połączenie drogowo-kolejowe sprawia, że można do niego dotrzeć bez problemu. W niedużej odległości usytuowane są sklepy oraz dwa miasta: Opalenica oraz Nowy Tomyśl.

Studio posiada reżyserkę 30m2 zaadaptowaną akustycznie oraz live room o podobnym metrażu z sufitem na wysokości prawie 5m, co ma znaczenie przede wszystkim przy nagraniach bębnów.

Nagrania realizowane w Vintage Records Studio rejestrowane są śladami lub „na setkę”.

Więcej informacji o Vintage Records Studio na stronie: www.vintagerecords.pl

[slideshow_deploy id=’269′]

Jak wystąpić w RockMetalTV?

Najważniejsze kryterium to muzyka. Żeby trafić do RockMetalTV, musicie wysłać swój materiał na adres [email protected] Na ten sam adres ślijcie ewentualne wątpliwości i sugestie związane z projektem.

ROCKMETALNEWS TV