Start

Oto jesteśmy – uruchamiamy dział patronatów medialnych, by wesprzeć w promocji niezależne, rockowo-metalowe bandy. Chcemy, by nasi odbiorcy dowiedzieli się o waszych działaniach: nagraniowych, koncertowych i jakichkolwiek innych.

Do kogo kierujemy ofertę patronacką?

Do ludzi działających w branży muzycznej: przede wszystkim do zespołów rockowych i metalowych, ale też do organizatorów wydarzeń (koncertów, festiwali i innych), klubów etc. Nie ograniczamy się i jesteśmy otwarci.

Co oferujemy?

Zespoły i wydarzenia, nad którymi obejmujemy patronat, mogą liczyć na profesjonalne i rzetelne wsparcie medialne – od przygotowania materiałów dziennikarskich (tekst, foto, video) po publikację ich na łamach RockMetalNews.pl oraz promocję w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku RockMetalNews.pl i/lub RockMetalShop.pl (w sumie ok. 180 tys. fanów) i na Instagramie (ponad 20 tys. followersów).

Zespół, który otrzyma nasz patronat, może ponadto liczyć na możliwość wypowiedzenia się przed naszą kamerą w videowywiadzie – pod warunkiem, że pojawi się w Poznaniu, gdzie stacjonujemy. W miarę możliwości staramy się umawiać z artystami w zaprzyjaźnionym barze Whiskey In The Jar. Jeżeli nie pozwala na to czas, przeprowadzamy wywiady w terenie, np. w klubach, w których odbywają się koncerty (np. przed lub po próbie).

Zobowiązujemy się do zrecenzowania każdego wydawnictwa objętego przez nas patronatem.

Jeśli patronujemy festiwalowi lub innemu wydarzeniu, jesteśmy gotowi przygotować aftermovie, czyli kilkuminutowy film mający na celu zaprezentowanie wydarzenia.

Przykładowe materiały

Czego oczekujemy?

Od zespołu bądź organizatora wydarzenia, któremu udzielony został patronat, oczekujemy poinformowania swoimi kanałami o współpracy z RockMetalNews.pl/RockMetalShop.pl – przede wszystkim poprzez publikację stosownych postów w mediach społecznościowych. Oprócz tego wymagamy umieszczenia logo RockMetalNews.pl/RockMetalShop.pl na plakatach i banerach promujących dane wydarzenie lub – w przypadku patronatu nad albumem długogrającym, epką bądź klipem – na analogicznych nośnikach, np. na odwrocie okładki CD.

Po zakończeniu współpracy mile widziane videopozdrowienia dla RockMetalNews.pl/RockMetalShop.pl 🙂

Na jakich zasadach przyznajemy patronat?

To nic skomplikowanego: na podstawie nadesłanych materiałów przyznajemy patronat lub nie. Wszystko zależy od tego, czy brzmienie, wizerunek i charakter zespołu nas uwiodą. Podobnie jest z wydarzeniami. Te, które uznamy za ciekawe, profesjonalne i warte promowania, mogą liczyć na nasze wsparcie. Formularz kontaktowy znajduje się poniżej.

Zastrzegamy, że nie odpisujemy na wszystkie maile. Im bardziej wyczerpujące informacje zostaną dołączone do prośby o patronat, tym lepiej. Nie przyznajemy patronatów w ciemno. Prosimy o kontaktowanie się z nami już z gotowym materiałem. Zapewnienia, że będzie w porządku, to dla nas za mało.

Formularz kontaktowy

[recaptcha]

ROCKMETALNEWS TV