Znamy szczegóły i datę premiery nowej płyty Alice In Chains

Znamy szczegóły premiery nowej płyty Alice In Chains. „Rainier Fog” trafi do sprzedaży 24 sierpnia. Na album trafi 10 premierowych utworów prekursorów grunge’u rodem z Seattle, w tym świeżo opublikowany singiel „So Far Under”.

Pięciu lat potrzebował skład Alice In Chains, by stworzyć następce wydanego w 2013 r. albumu „The Devil Put Dinosaurs Here”. Po licznych zapowiedziach poznaliśmy szczegóły planowanego wydawnictwa.

Tak jak można się było spodziewać, nowej płyty Alice In Chains będzie można posłuchać jeszcze tego lata. Premiera „Rainier Fog” została wyznaczona na 24 sierpnia. To pierwszy od ponad 20 lat album Alice In Chains nagrany w Seattle, gdzie w 1987 r. uformował się pierwszy skład grupy. Nad rejestracją ścieżek czuwał Nick Raskulinecz, całość zaś wyprodukował ceniony Joe Baresi.

– To nie tak, że trzymaliśmy coś w tajemnicy. Nie chcieliśmy za dużo mówić, dopóki nie będziemy mieli czegoś konkretnego do przekazania. Z tym albumem z pewnością mamy coś do przekazania. To cholernie mocna rzecz – nie ma wątpliwości Jerry Cantrell, gitarzysta Alice In Chains.

W podobnym tonie o krążku wypowiedział się niedawno wspomniany Nick Raskulinecz, który z Alice In Chains pracuje od ponad dekady, stwierdzając: „To najlepsze, co do tej pory zrobiliśmy”.

Najnowszy singiel promujący „Rainier Fog” udostępniamy poniżej.

„Rainier Fog” będzie trzecim longplayem Alice In Chains nagranym z wokalistą Williamem DuVallem (pierwszy pt. „Black Gives Way to Blue” ukazał się w 2009 r.).

Obecny skład Alice In Chains tworzą William DuVall, Jerry Cantrell, Mike Inez i Sean Kinney.

Merch Alice In Chains, w tym koszulki, bluzy i naszywki, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Bill Ebbesen (CC BY 3.0)

Komentarze

Dodaj komentarz