Znamy półfinalistów Eliminacji do 26. Pol’and’Rock Festival

Zakończył się pierwszy etap Eliminacji do 26. Pol’and’Rock Festival. Po wielogodzinnych przesłuchaniach jurorzy wybrali 24 zespoły, które wiosną wystąpią na koncertach w najlepszych klubach w Polsce.

Do Fundacji WOŚP trafiły 674 płyty nadesłane przez zespoły z Polski oraz z zagranicy, które chcą wystąpić na „najpiękniejszym festiwalu świata”. W środę, 12 lutego, odbyły się obrady jury konkursu. Płyty oceniali Jurek Owsiak (prezes Fundacji WOŚP), Andrzej Puczyński (prezes ZPAV i Izabelin Studio), Tomasz „Kasprol” Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia), Piotr „Dziki” Chancewicz „Dziki” (producent muzyczny) i Krzysztof „Milkee” Dobies „Milkee” (rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival).

Decyzją jury zaproszenie na koncerty półfinałowe otrzymały następujące zespoły:

BANG BANG
CHEAP TABACCO
CINEMON
DAGADANA
DECADENT FUN CLUB
DR.DEADLOCK & CONGA LINE
ERELES
FLAMES AMONG HATRED
FROM TODAY
GORGONZOLLA
HOOK
JOANNA VORBRODT
JOHNY ROCKERS
K-ESSENCE
MORIAH WOODS
MY OWN ABYSS
NEED MORE CLOUDS
OFELIA
PULL THE WIRE
RADIO SLAM
SHAKIN PORK
SIAKI
TELESCOPE FOR THE BLIND
TOLA JANOWSKA

Kapele te zaprezentują się na koncertach we Wrocławiu, Gdańsku i Białymstoku, najlepsi zagrają ponownie na finale w Łodzi.

Koncerty półfinałowe odbędą się: 28 marca we Wrocławiu (Centrum Koncertowe A2), 18 kwietnia w Gdańsku (Stary Maneż) i 9 maja w Białymstoku (Zmiana Klimatu). W czasie koncertów poza uczestnikami eliminacji publiczność będzie mogła usłyszeć również gwiazdy i gości specjalnych: m.in. zespół ØRGANEK (Wrocław), Sidneya Polaka (Gdańsk) i Farben Lehre (Białystok). Wstęp na wszystkie koncerty jak zawsze wolny!

To już 12. edycja Eliminacji dających zespołom z całego świata możliwość występu na Pol’and’Rock Festival. Rokrocznie z setek wykonawców, którzy nadeślą swoje płyty, jurorzy wybierają najlepszych, kwalifikując ich do jednego z koncertów półfinałowych. Występ na półfinałach dla niektórych z nich staje się przepustką do wielkiego finału, a wreszcie – występu na „najpiękniejszym festiwalu świata, którego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 30 lipca-1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV