Znamy pełny line-up Festiwalu Uwolnić Muzykę

Znamy pełny line-up Festiwalu Uwolnić Muzykę. Do obsady imprezy, która w dniach 27-28 lipca po raz kolejny odbędzie się w Środzie Śląskiej, dołączają Alcoholica i Decrypted. Kto jeszcze zagra na festiwalu?

Gościli już m.in. Closterkeller, Obscure Sphinx i Materię, teraz nad akwenem „Kajaki” w Środzie Śląskiej ugoszczą m.in. formacje Batushka, In Twilight’s Embrace i Kat, czyli główne gwiazdy Festiwalu Uwolnić Muzykę, na których obsada wydarzenia bynajmniej się nie kończy.

Line-up wydarzenia uzupełniają ostatni wykonawcy: Alcoholica i Decrypted. Oprócz nich w dniach 27-28 lipca nad akwenem „Kajaki” w Środzie Śląskiej zagrają: Arkona, Cień, Doomas, Aether, Rain of Sorrow, Deadpoint i Thar Ai.

Co o imprezie mają do powiedzenia organizatorzy?

– Festiwal rozpoczął swoje działanie w 2012 r. Przez ten czas gościliśmy 80 zespołów z Polski, Niemiec, Holandii i innych krajów. Najważniejszą ideą, która determinuje również nazwę „Uwolnić Muzykę”, jest to, by przedstawić zespoły, które nie są na pierwszych stronach gazet, nie ma ich w mainstreamowych rozgłośniach, ale swoim dorobkiem i biografią prezentują wysoką jakość – tłumaczy nam Mirosław Chołda, szef festiwalu.

– Nie zawężamy się do żadnego konkretnego działu muzyki metalowej – zapewnia nasz rozmówca. – Wręcz przeciwnie. Próbujemy mieszać różne rodzaje muzyki. Pierwszy dzień festiwalu zawsze jest dużo łagodniejszy, spokojniejszy. Drugi dzień jest znacznie cięższy, skierowany do miłośników black metalu czy doom black metalu.

Przyszłoroczna odsłona Festiwalu Uwolnić Muzykę, jak zapowiadają organizatorzy, ma być przełomowa. Po raz pierwszy bowiem do sprzedaży trafią wejściówki. W założeniu takie rozwiązanie ma poprawić jakość line-upu i całego festiwalu.

Pierwsze, limitowane bilety znajdziecie via [link] Jeszcze przez kilka dni ceny to 25 zł za bilet jednodniowy i 40 zł za karnet dwudniowy.

Jako patron medialny festiwalu gorąco polecamy!

Komentarze

Dodaj komentarz