Znamy datę premiery nowej płyty Tool. Danny Carey się wygadał

Wszystko wskazuje na to, że nieoczekiwanie poznaliśmy przybliżoną datę premiery długo wyczekiwanej płyty Tool. „Powinna ukazać się w połowie kwietnia. Taki przynajmniej jest plan” – poinformował perkusista Danny Carey.

Tool przekroczył wszelkie możliwe terminy. Na nowy longplay grupy fani czekają już 13 lat (sic!). Niewykluczone jednak, że liczba ta w przypadku Tool okaże się szczęśliwa.

Podczas podpisywania autografów na targach przemysłu muzycznego The NAMM perkusista Tool Show Danny Carey został zapytany o nowy album zespołu. Ku zaskoczeniu zgromadzonych padła dość konkretna odpowiedź.

– Powinna ukazać się w połowie kwietnia. Taki przynajmniej jest plan – zapewnił Carey.

Słowa Careya potwierdzają wcześniejsze informacje przekazane przez Maynarda Jamesa Keenana, który we wrześniu 2018 r. pisał na Twitterze: „Przed nami długa droga, ale jesteśmy coraz bliżej”. Komunikat wokalisty zakończył wówczas hasztag „#2019”.

Warto odnotować, że w 2018 r. Tool podzielił się pierwszym od ponad 10 lat fragmentem nowej muzyki. Jak komentowali członkowie grupy, żaden z utworów na nowym albumie Tool nie będzie miał mniej niż 10 min. Z fragmentami nowych utworów Tool miał już okazję zapoznać się Tom Morello, a także nasz rodak, Adam „Nergal” Darski, który bliskie spotkanie z najnowszym materiałem zespołu opisał jako „niezwykłe doświadczenie”.

Producentem płyty ma być Joe Baresi.

Jak na razie ostatnim wydawnictwem w dorobku Tool pozostaje „10,000 Days” z 2006 r.

Merch Tool, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz