Zeal & Ardor na Metal Hammer Festival. Będzie promował „Devil Is Fine”

Dobra wiadomość dla osób wybierających się na Metal Hammer Festival. Do obsady imprezy, której główną gwiazdą będzie Marylin Manson, dołącza wyjątkowy artysta – enfant terrible mocnego crossoveru, czarnoskóry Manuel Gagneux, twórca projektu Zeal & Ardor!

– Metal Hammer Festival będzie imprezą, którą na długo zapamiętacie – zapewnia uznany za jeden z najbardziej innowacyjnych nowych głosów muzycznego undergroundu Manuel Gagneux. To on stoi za projektem Zeal & Ardor, który pomimo krótkiego stażu wywołał niemałe poruszenie w świecie ciężkich brzmień.

Manuel Gagneux w nowatorski sposób łączy ze sobą black metal, blues, soul i gospel rodem z amerykańskich pól bawełny wraz z niewolniczymi spirituals. Artysta przekonuje, że jego celem jest przełamywanie barier – tak jak robi to na swoim najnowszym albumie „Devil Is Fine”.

– Dla mnie w muzyce chodzi o wolność, a w spirituals jest prawdziwe poczucie wyzwolenia, uszlachetniające i inspirujące. Bycie obrażonym jest OK – mówi Gagneux i zaznacza: – Zeal & Ardor nie jest dla każdego. Ale jedną z funkcji sztuki jest prowokowanie i bycie otwartym na nowe wyzwania i sądzę, że „Devil Is Fine” robi to doskonale.

Organizatorzy Metal Hammer Festival tymczasem zapowiadają, że oprócz Marylina Mansona i Zeal & Ardor w line-upie wydarzenia pojawi się jeszcze jedna zagraniczna gwiazda, a także polskie zespoły, które wkrótce zostaną ogłoszone. Bilety na MHF dostępne via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz