Wokalista Sabaton na nowym albumie Babymetal

Japoński duet Babymetal idzie po swoje. Zespół w październiku zamierza wypuścić album „Metal Galaxy”. To już pewne: na najnowszym wydawnictwie Japonek zaśpiewa m.in. Joakim Brodén, frontman Sabaton.

Suzuka „Su-metal” Nakamoto i Moa „Moametal” Kikuchi nie wyglądają na metalówy, ale ich Babymetal to wschodząca gwiazda ciężkich brzmień, nawet jeśli one na pierwszy rzut oka bardziej przypominają postaci z anime. Japonki mają swój wszechświat, do którego zabiorą was albumem „Metal Galaxy”. Krążek trafi do sprzedaży 11 października.

Znamy szczegóły nadchodzącej płyty Babymetal. Na „Metal Galaxy” trafi 14 utworów, w tym kilka z udziałem gości. Ich lista jest co najmniej zaskakująca. Kto pojawi się na nowym wydawnictwie Babymetal?

Zaproszenie od japońskich bogiń metalu przyjął m.in. Joakim Brodén, wokalista Sabaton. Na „Metal Galaxy” pojawi się również Alissa White-Gluz z Arch Enemy. Pozostali goście to popularny w Azji raper z Tajlandii F.Hero, który zaśpiewał z Babymetal w niedawnym singlu „Pa Pa Ya!!”, a także gitarzyści amerykańskiej formacji Polyphia: Timothy Henson i Scott LePage.

Warto odnotować, że Babymetal niedawno występował u boku Judas Priest (sic!). Choć niektórym trudno może być w to uwierzyć, Rob Halford należy do fanów japońskiej rewelacji.

– Sądzę, że Babymetal to jedna z najbardziej wyjątkowych rzeczy we współczesnym metalu – w niedawnym wywiadzie udzielonym portalowi Bandwagon stwierdził Halford.

– Nie chodzi mi o ich wygląd i całą otoczkę wizualną, ale o to, jakim są zespołem. Spotkałem je kilka lat temu w USA. Są bardzo zafascynowane metalem. Wiedzą wszystko o tej muzyce. Zrobiły coś unikalnego w skali całego gatunku. Pracują ekstremalnie ciężko. Uważam, że to, jak wspaniałą robią robotę, zaprocentuje. Widziałem klip do „Starlight” (poprzedni singiel Babymetal – red.) i muszę przyznać, że brzmi świetnie, nawet bez jednej z nich – ocenił lider Judas Priest.

Przypomnijmy: w 2018 r. z Babymetal oficjalnie pożegnała się Yui-Metal. Opuszczenie koleżanek wokalistka tłumaczyła problemami zdrowotnymi i chęcią rozpoczęcia kariery solowej.

Babymetal istnieje od 2010 r. Zespół powstał jako podgrupa żeńskiego zespołu wokalnego Sakura Gakuin. Grupa ma na koncie dwie płyty: „Babymetal” z 2014 r. i dwa lata późniejszy album „Metal Resistance”. Jej twórczość to osobliwe połączenie j-popu z death metalem.

Komentarze

Dodaj komentarz