Wokalista Disturbed uratował fankę z moshpitu

Moshpit może być niebezpieczny. Przekonała się o tym jedna z fanek na koncercie Disturbed, która znalazła się w samym środku koncertowego szaleństwa. Z pomocą przyszedł zaniepokojony wokalista grupy David Draiman, który osobiście postanowił wydostać ją z tarapatów.

Historia rocka zna wiele przypadków, gdy moshpit wymknął się spod kontroli. Tak stało się np. na ostatnim koncercie Bring Me The Horizon w 2018 r., gdy pod sceną zmarł jeden z fanów. Do podobnego scenariusza podczas niedawnego koncertu w Houston nie chciał dopuścić David Draiman, frontman Disturbed.

Grupa występowała w hali Toyota Center w Houston, promując swój najnowszy album „Evolution”. Atmosfera była wyjątkowo gorąca, co poskutkowało szalonym moshpitem. W pewnym momencie czujny jak zawsze Draiman postanowił przerwać show. Wszystko po to, by upewnić się, że jedna z fanek, którą wypatrzył, jest bezpieczna.

– Widziałem, co się stało – powiedział wokalista, wstrzymując koncert.

Po chwili Draiman zwrócił się do drobnej, 30-letniej Sami, która jego zdaniem znalazła się w niebezpieczeństwie. Muzyk zaprosił ją na scenę, przy okazji wygłaszając krótkie przemówienie.

– Nazwijcie mnie staromodnym. Jest tu kilku idiotów, którzy powiedzą, że jestem seksistą, bo nalegam, żeby chronić kobiety. Ale wiecie co? Każdy, kto nie jest tak silny, jak ty, zasługuje na twoją ochronę. Rozumiecie to? – rzucił ze sceny Draiman.

Po wszystkim zespół mógł dokończyć koncert (oczywiście z wyciągniętą z moshpitu Sami na scenie).

Przypomnijmy: Disturbed to obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Wszystko za sprawą coveru „The Sounds of Silence”, który nieoczekiwanie stał się soundtrackiem do tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w Gdańsku podczas niedawnego Finału WOŚP. W wyniku zdarzeń z Trójmiasta zespół do Polski starają się zaprosić przedstawiciele KOD-u. Spekuluje się również, że Disturbed mogą zostać zaproszeni na Pol’and’Rock Festival, choć to póki co wydaje się wątpliwe, biorąc pod uwagę zobowiązania grupy.

David Draiman & Co. na pewno wystąpią w Polsce 20 czerwca. Koncert odbędzie się na warszawskim Torwarze.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Pełna ofertę merchu Disturbed znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. S. Brending (CC BY-SA 3.0)

Komentarze

Dodaj komentarz