Unikatowe nagrania z udziałem Layne’a Staleya na sprzedaż

Unikatowe nagrania z udziałem Layne’a Staleya trafiły pod młotek. Wszystko za sprawą Rona Holta, z którym nieżyjący już wokalista Alice In Chains w 1988 r. nagrał kilka utworów pod szyldem projektu 40 Years Of Hate. I to właśnie te taśmy można zlicytować na na eBayu – za co najmniej 5 tys. dolarów.

Głos, jakim dysponował Layne Staley, do dziś poraża. Nic dziwnego, że nawet dziś, przeszło dekadę po śmierci muzyka, najwierniejsi fani gorączkowo poszukują nieoficjalnych, nigdy nieopublikowanych nagrań z udziałem legendarnego frontmana Alice In Chains.

Tak się składa, że posiadaczem takich nagrań, jest Ron Holt, muzyk, z którym Staley udzielał się w efemerycznym projekcie 40 Years Of Hate. Taśmę z sześcioma nagraniami zrealizowanymi przez zespół Holt wystawił na eBayu.

„Ta muzyka to połączenie industrialu, rocka i funk rocka. Utwory nigdy nie zostały w pełni zarejestrowane i funkcjonują tu w niedokończonej postaci” – czytamy w opisie nagrań na eBayu. Wymienieni są w nim również ich autorzy: Ron Holt (gitara basowa, syntezatory i automat perkusyjny), James Bergstrom (perkusja), Davis Martin (instrumenty perkusyjne) oraz oczywiście Layne Staley (wokal).

Aukcja wystartowała z kwotą 500 dolarów. W cenie tej nie ma jednak praw do publikacji nagrań, co oznacza, że kupujący stanie się posiadaczem samego nośnika. Poza licytacją taśmy można nabyć za 5 tys. dolarów. Dużo? Nie mówcie – chodzi przecież o Layne’a Staleya…

fot. Rex Aran Emrick (CC BY-SA 3.0)

Komentarze

Dodaj komentarz