U2 zapowiadają nowy album. Jest pierwszy singiel

Zgodnie z zapowiedzią 6 września grupa U2 zaprezentowała nowy utwór – pierwszy promujący mający ukazać się jeszcze w tym roku album „Songs of Experience”. Oto „You’re The Best Thing About Me”, jeszcze gorąca nowość od U2!

Długo zwodzili fanów członkowie U2, ale w końcu dali im to, na co czekali. Przed tygodniem Bono & Co. opublikowali pierwszy premierowy utwór od 3 lat. Co ciekawe, udostępniony przez grupę 30 sierpnia „Blackout” – choć trafi na zapowiadany album zespołu – nie miał statusu oficjalnego singla. Ma go za to piosenka „You’re The Best Thing About Me”, najnowszy utwór irlandzkiej formacji.

Jeśli wierzyć zapowiedziom zespołu, krążek trafi na sklepowe półki na przestrzeni najbliższych miesięcy. Jego premierę wstępnie ustalono na 1 grudnia. Materiał powstał w większości w czasie trasy Innocence + Experience Tour, którą grupa zagrała w 2015 r. Album pierwotnie miał się ukazać wcześniej – jeszcze w 2016 r. Ostatecznie jednak jego premierę przełożono, sam zespół zaś skupił się na koncertowaniu.

Przypomnijmy: członkowie U2 cały czas świętują 30-lecie płyty „The Joshua Tree”. Kolejna odsłona rocznicowej trasy wystartowała 3 września. Planowo tournée ma zakończyć się 25 października koncertem w Sao Paulo.

Jak na razie ostatnim albumem w dorobku U2 pozostaje „Songs of Innocence” z 2014 r.

Najnowszy utwór formacji udostępniamy poniżej.

Merch U2 znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Aaron Corbijn

Komentarze

Dodaj komentarz