Tune z nowym teledyskiem do utworu „Cocaine”

Nowym klipem przypomina o sobie Tune. Łódzcy reprezentanci sceny artrockowej udostępnili teledysk do utworu „Cocaine”. To kolejny singiel z płyty „III”, trzeciego albumu Tune wydanego przez zespół w 2017 r.

– Chcieliśmy pójść z rozwojem do przodu. Mamy większe możliwości aranżaci i w ogóle jesteśmy bardziej doświadczeni muzycznie. Możemy eksplorować trochę inne rejony – mówił nam Leszek Swoboda, basista Tune, kiedy w lutym spotkaliśmy się przy okazji wywiadu.

Basista zdradził nam wówczas, że Tune przymierza się do nagrania kolejnej płyty, zauważając, że zespół jest dłużny fanom częstsze publikowanie nowych utworów. Pracując nad nimi, łodzianie nie próżnują. W sieci ukazał się właśnie ich najnowszy teledysk.

Klip do „Cocaine” sprawdzicie poniżej.

– Nie czekając zbyt długo po wydaniu „III”, nie zakończyliśmy sesji nagraniowej. To są na razie szkice. Kiedy będziemy mieli więcej zaczątków utworów, skoncentrujemy się na tym, jak ma to wyglądać brzmieniowo i jaki ma być charakter tej płyty – tłumaczył nam Leszek Swoboda.

Kiedy materiał będzie gotowy? Leszek przyznał, że chciałby, aby proces nagraniowy zamknął się jeszcze w 2018 r.

– Robimy wszystko, żeby tak się stało. Średnio kilka razy w tygodniu jesteśmy w studiu. Pracujemy z fajnym realizatorem, producentem Markiem Dulewiczem, który bardzo nam pomaga. Chcemy, żeby powstawała muzyka. To jest dla nas najważniejsze – zakończył basista.

Tune istnieje od 2011 r. W 2012 r. zespół znalazł się w finale programu Must Be The Music. Na koncie grupy znajdują się trzy płyty: „Lucid Moments” (2011), „Identity” (2014) i „III” (2017).

Skład Tune tworzą: Jakub Krupski, Adam Hajzer, Leszek Swoboda, Wiktor Pogoda i Michał Chojecki.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV