Trepanacja czaszki w nowym teledysku Ghost

Ghost w formie. Podążając ścieżką groteskowej makabry, szwedzka formacja dowodzona przez Tobiasa Forge’a zaprezentowała nowy klip, którego głównym tematem teledysku jest operacja trepanacji czaszki.

Ostatni album Ghost to połączenie metalowej wrażliwości z elementami shock rocka i iście popową przebojowością. Warstwa wizualna twórczości Ghost nie jest odstępstwem od muzyki Szwedów. W swoich teledyskach Ghost potrafi zaskakiwać. Operacja trepanacji czaszki? Dla zespołu Tobiasa Forge’a to najwyraźniej dobry scenariusz.

Świeżo opublikowany teledysk do utworu „Faith” to powrót do „Prequelle”, wydanej w 2018 r. ostatniej płyty Ghost. Jeśli wierzyć liderowi formacji, następca świetnie przyjętego albumu nie ukaże się wcześniej niż na początku 2021 r.

– Zamierzam wejść do studia na początku 2020 r. – zdradził niedawno Forge. – Po drodze mamy jeszcze kolejną trasę w USA, a później wracamy do Europy. Zejdzie nam gdzieś do Świąt.

– Ludzie muszą zrozumieć, że spędzam ok. 5-6 miesięcy w studiu. Przede wszystkim po to, żeby być w kreatywnym otoczeniu – zaznaczył muzyk. – Również staram się pracować w „normalnych” godzinach, bo przecież też mam rodzinę. Nagranie tej płyty zajmie mi 6 miesięcy, czyli gdzieś do czerwca. Już postanowiliśmy, że damy sobie trochę czasu, żeby kurz opadł, a później, mam nadzieję, że gdzieś pod koniec lata, dokończymy robotę.

Póki co Ghost skupia się na koncertach. Warto przypomnieć, że cespół otworzy koncert Metalliki na Stadionie Narodowym w Warszawie 21 sierpnia 2019 r., by wrócić do Polski 30 listopada na koncert w katowickim Spodku. Oba Wydarzenia organizuje agencja Live Nation.

Merch zespołu, w tym bestsellerowe wzory koszulek Papa Emeritus, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz