Tobias Forge (lider Ghost) komentuje „Rats”

Ghost ma za sobą publikację pierwszego utworu z nadchodzącej płyty. Wybór „Rats” na singiel numer jeden okazał się strzałem w dziesiątkę. Świadomy tego Tobias Forge aka Cardinal Copia postanowił skomentować utwór.

– Kilka lat temu postanowiłem, że chcę mieć mocny numer na otwarcie, taki, który od razu rozwali wszystkich – w wywiadzie dla The Pulse Of Radio wyznał lider Ghost. – Napisałem wówczas „Square Hammer”. Poszło świetnie.

– Nie chciałem, żeby „Square Hammer” był typowym otwieraczem, który jest grany na początku każdego koncertu. Chciałem mieć coś jeszcze, chciałem mieć jakiś wybór. Potrzebowaliśmy innego numeru, który działałby podobnie. Pisząc „Rats”, miałem dokładnie taki cel – wyjaśnił Forge.

Utwór „Square Hammer”, do którego Forge porównał „Rats”, to jedno z najpopularniejszych nagrań szwedzkiej formacji. „Rats” ma jednak szansę pobić wyniki, jakie osiągnął „Square Hammer”.

W chwili obecnej utwór ma przeszło 3 mln odtworzeń w serwisie YouTube. To imponujący wynik, biorąc pod uwagę fakt, że od publikacji singla minęło zaledwie kilkanaście dni.

Już teraz „Rats” zalicza się do najpopularniejszych utworów Ghost – a to dopiero początek!

„Rats” znajdzie się na zapowiedzianym na 1 czerwca albumie „Prequelle”. Krążek będzie stanowił czwarte wydawnictwo w dorobku Szwedów. Znajdzie się na nim 10 premierowych utworów nagranych w Sztokholmie i zmiksowanych przez cenionego Andy’ego Wallace’a.

– To zbiór wielu różnych pomysłów i rzeczy, które zebraliśmy do kupy. Zawsze myślimy do przodu. W tej chwili zastanawiam się nad albumem nr 5, bo są piosenki, które teraz stworzyliśmy, które nie do końca pasują mi do tej płyty, przez co prawdopodobnie trafią na następną – o nowym albumie w niedawnym wywiadzie dla „Albuquerque Journal” mówił Tobias Forge.

– Mając na uwadze fakt, że ostatni album był o braku Boga czy może bardziej o braku bóstw jako takich, nowy będzie o jego powrocie. Gniew boży rzuca się na ludzi cierpiących. W tym sensie będzie to bardziej biblijne, przez co wymowa tej płyty stanie się mroczniejsza, może nawet apokaliptyczna. Tak to postrzegam – zakończył wokalista.

Przypomnijmy: póki co ostatnim albumem Ghost pozostaje „Meliora” z 2015 r.

Merch Ghost, w tym bestsellerowe wzory koszulek Papa Emeritus, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz