ThermiT zagra na Wyspach. Grupa rusza na podbój Anglii

Poznańscy metalowcy z ThermiT ruszają na podbój Anglii. W paszczy lwa, gdzie niespełna pół wieku temu rozpoczęła się metalowa rewolucja, grupa zaliczy 8 koncertów, w tym jeden na prestiżowym festiwalu Mammothfest w Brighton. Początek trasy 30 września.

Znów wychodzi na to, że metal jest najczęściej eksportowanym gatunkiem, jeśli chodzi o obecność polskich zespołów za granicą. Do grona kapel mających na koncie zagraniczne trasy lada dzień dołączy ThermiT. Począwszy od 30 września, poznańscy thrasherzy, zręcznie wplatający w swoją twórczość elementy oldschoolowego heavy, będą rozbijać się po Wyspach, grając serię 8 koncertów. Będzie to ich pierwsze zachodnioeuropejskie tournée.

– Zaprosili nas na Mammothfest w Brighton. Żeby nie jechać tak daleko na jeden gig, stwierdziliśmy, że zagramy tam trasę – tłumaczy nam Jendras, gitarzysta ThermiT. Gdy pytamy, skąd pomysł na granie na Wyspach, odpowiada: – Zagraliśmy już 250 koncertów w Polsce, więc wypadałoby w końcu pojechać gdzie indziej.

– Mammothfest zapowiada się nieźle. Gramy o dobrej godzinie, bo o 19.00 albo o 19.30. Co będzie na innych koncertach, nie mam pojęcia. Wiem na pewno, że w Birmingham odwiedzimy knajpę, gdzie zaczynali Black Sabbath, tak że fajnie – dodaje gitarzysta.

Na wszystkich koncertach oprócz Mammothfestu ThermiT wspierać będzie grupa Death By Ki.

Szczegóły trasy znajdziecie na profilu ThermiT via [link]

Jak gra zespół, sprawdzicie poniżej – tak wyglądał koncert poznańskiej ekipy na tegorocznej Metalmanii. O jego kulisach przeczytacie w artykule: „ThermiT – Live at Metalmania. Zobacz koncert w HD!”.

Komentarze

Dodaj komentarz