The Rumjacks, Zalewski i inni na Cieszanów Rock Festivalu

Line-up tegorocznego Cieszanów Rock Festivalu nabiera rumieńców. Do obsady wydarzenia dołącza szereg nowych wykonawców, w tym legendarni celtic-punkowcy z The Rumjacks, a także reprezentanci polskiej sceny – m.in. Krzysztof Zalewski i Radioslam.

Healidnerem CRF 2018 będzie legenda celtic-punka z Australii – The Rumjacks. Grupa ma na swoim koncie koncerty na największych festiwalach oraz rzesze fanów na całym świecie. The Rumjacks nagrali do tej pory trzy regularne płyty: „Gangs of New Holland” (2010), „Sober & Godless” (2015) i Sleepin’ Rough (2016). W swoim repertuarze mają również polski akcent. Chodzi o piosenkę „Zielona Góra”, do której tekst napisali po wspaniałym koncercie w tym mieście, który był jednocześnie drugim koncertem The Rumjacks w Europie. Ich najbardziej znaną piosenką jest „An Irish Pub Song”.

Kolejny wykonawca to grupa The Toasters, legendarny zespół ska z USA. To najstarszy i najdłużej grający zespół ska w Stanach Zjednoczonych. Przez 35 lat The Toasters zagrali tysiące koncertów, wydali kilkanaście albumów, m.in. w takich wytwórniach, jak: Moon Ska Records, Megalith Records, Celluloid, Stomp Records, Caroline Distribution czy Skaloid.

Po raz pierwszy na CRF 2018 wystąpi Krzysztof Zalewski. To muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz. Po wydaniu debiutanckiej płyty „Pistolet” zniknął na 9 lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie. Powrócił na dobre albumem „Złoto”. Aktualnie utwory z tego wydawnictwa, takie jak „Miłość Miłość” oraz „Polsko”, królują na listach przebojów.

Na CRF nie może zabraknąć jubileuszu. W tym roku, wyłącznie podczas CRF 2018, specjalnym koncertem swoje XX-lecie świętować będzie Cała Góra Barwinków, której muzyka to połączenie ska, reggae i rocksteady. Na scenie pojawią się goście specjalni „Barwinków” – muzycy zespołów Dubska i Zabili mi Żółwia.

Na scenę CRF 2018 powraca Łydka Grubasa, która kontynuuje ofensywę koncertową, jaką jest II część trasy „O-tour C-ból”, oraz Patyczak, tym razem jako Brudne Dzieci Sida, który poprowadzi również warsztaty w festiwalowym City Ngo. Na scenie głównej zagrają laureaci przeglądów zespołów CRF 2017: Radioslam, P.A.G.E oraz Marry B.

Do tej pory ogłoszone zespoły CRF 2018 to: Decapitated, Hunter, Dr Misio, The Analogs, Materia, Booze & Glory, Nocny Kochanek, Łąki Łan, Romantycy Lekkich Obyczajów, Proletaryat, Skampararas, Shantel & Bucovina Club Orkestar, Frontside, Zenek, Dżem, Ania Rusowicz, Uprising Tree.

Od 1 do 30 czerwca obowiązują nowe ceny biletów. Szczegóły znajdziecie na www.cieszanowrockfestiwal.pl/bilety

IX edycja Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach 16 -19 sierpnia 2018 w Cieszanowie.

Komentarze

Dodaj komentarz