„The Number Of The Beast” w wersji bossa nova. Youtuber przerabia Iron Maiden

„The Number Of The Beast” to numer, który kocha i szanuje każdy fan Iron Maiden. Znany z osobliwych interpretacji rockowo-metalowych evergreenów Andy Rehfeldt bynajmniej nie boi się ruszać takich pomników. Oto co zrobił z superprzebojem Ironów!

Rozpędzone riffy i ikoniczny głos heavymetalowej ekstazy – „The Number Of The Beast” był pierwszym albumem Iron Maiden nagranym z Brucem Dickinsonem i zarazem pierwszym, który otworzył heavy metalowi drzwi na salony. 35 lat po premierze można o nim mówić w kategoriach absolutnego kanonu, ale dla Andy’ego Rehfeldta, który z metalu lubi zrobić jazz, reggae czy nawet polkę, nie ma to znaczenia.

Znany z działalności na YouTube Rehfeldt wziął na warsztat tytułowy utwór z „The Number Of The Beast”, zestawiając oryginalną linię wokalu Dickinsona z harmonią w klimacie bossa nova. Co z tego wyszło, sprawdzicie poniżej. Efekt jest równie ciekawy co groteskowy.

Warto odnotować, że dla Rehfeldta to któryś z kolei odważny cover. Youtuber ma na koncie m.in. zrobienie funku z „Man In The Box” Alice In Chains i – na wspak – death metalu z piosenki Justina Biebera. Na jego kanał traficie via [link]

Więcej o „The Number Of The Beast” dowiecie się z niedawnego artykułu, który publikowaliśmy na naszych łamach z okazji 35-lecia płyty. Album oraz pełen merch Iron Maiden znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz