The Black Dahlia Murder na koncercie w Polsce

Dobra wiadomość dla fanów rasowego death metalu – będzie polski koncert The Black Dahlia Murder. Ceniona ekipa z Waterford w stanie Michigan 9 sierpnia zagra w klubie Pod Minogą w Poznaniu.

Grają od 2001 r., jako swoje inspiracje wymieniają m.in. At the Gates i Panterę, a nazwę wzięli od głośnego, brutalnego morderstwa „Czarnej Dalii” z lat 40. XX w. Mają na koncie 8 albumów, z czego 5 trafiło do zestawienia US Billboard 200. Powszechnie uważani są za jeden z najważniejszych składów zza oceanu grających melodic death metal.

Ekipa The Black Dahlia Murder – bo o niej mowa – przyjedzie do Polski, by zagrać koncert w poznańskiej Minodze. Wydarzenie zaplanowano na 9 sierpnia. Bezpośrednio przed The Black Dahlia Murder zagrają Origin i Full of Hell. Sprzedaż biletów wystartuje 28 marca.

Przypomnijmy: formacja The Black Dahlia Murder promuje wydany w październiku ub.r. album „Nightbringers”.

– Death metal i noc to dla mnie jedność – w kontekście „Nightbringers” wypowiada się Trevor Strnad, wokalista grupy. – Jesteśmy władcami ciemnych godzin, których boją się chrześcijanie. Jest dużo archaicznych zasad, które wciąż są przestrzegane i które pochodzą z chrześcijaństwa. Czy ludzie się z tym zgadzają, czy nie, death metal zawsze to odrzucał – podkreśla frontman The Black Dahlia Murder.

Odsłuch albumu udostępniamy poniżej.

Koszulki, bluzy i inne produkty związane z The Black Dahlia Murder znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Markus Felix (CC BY-SA 3.0)

Komentarze

Dodaj komentarz