The Afghan Whigs wracają do Polski. Będą promować nowy album

Dobra wiadomość dla fanów The Afghan Whigs. Grupa wraca do Polski, by zaliczyć gig w warszawskim Palladium. Nie zabraknie nowych numerów, w tym „Demon In Profile” – jeszcze gorącego singla zapowiadającego nowy album zespołu.

Formacja The Afghan Whigs powstała w 1986 r. w Cincinnati i uważana jest za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnego rocka lat 90. Począwszy od debiutanckiego krążka „Up In It” z 1990 r., a kończąc na genialnych albumach „Gentleman” (1993), „Black Love” (1996) i „1965” (1998) – The Afghan Whigs ukształtowali gitarowy underground najtisów. I choć w latach 2001-2012 byli nieaktywni, obecnie znów grają, koncertują i tworzą nowy materiał.

Po raz ostatni The Afghan Whigs wystąpili w Polsce w 2015 r. Tego lata Greg Dulli wraz z resztą składu znów pojawią się w Polsce. 6 czerwca zameldują się w klubie Palladium w Warszawie, gdzie będą promować nadchodzący album The Afghan Whigs.

Nowy krążek zespołu będzie nosił tytuł „In Spades”. Jego premiera zaplanowana jest na 5 maja. Do sieci trafił już pierwszy teledysk promujący wydawnictwo. Klip udostępniamy poniżej.

Jeśli chodzi o bilety na warszawski koncert grupy, ich sprzedaż rozpocznie się 10 marca. Po szczegółowe informacje odnośnie koncertu zaglądajcie na stronę organizatora wydarzenia, agencji Go Ahead.

Komentarze

Dodaj komentarz