Tak brzmi „Isis”, czyli drugi singiel Impali. Płyta na dniach

Tuż przed wypuszczeniem do sieci nowego albumu Impala zaprezentowała nowy utwór. „Isis” – bo taki tytuł nosi numer – wbrew pozorom nie odnosi się do organizacji terrorystycznej. „Utwór, kiedy jeszcze nie miał tekstu, skojarzył nam się z kapelą o takiej nazwie” – wyjaśnia Jędrzej Wencka, gitara Impali.

– Płyta będzie dość zróżnicowana – zdradził nam niedawno Jędrzej Wencka, jeden z dwóch gitarzystów grupy Impala, opowiadając nam o nowym wydawnictwie zespołu. I rzeczywiście – po mocnym pierwszym singlu Impala zaprezentowała coś bardziej stonowanego.

Wbrew nazwie „Isis” nie porusza tematu globalnego terroryzmu.

– Utwór, kiedy jeszcze nie miał tekstu, skojarzył nam się z kapelą o takiej nazwie. Jest taka kapela postrockowa, która nazywa się Isis. Tu raczej chodzi o inspirację. Kiedyś dużo tego słuchaliśmy – tłumaczy Jędrzej.

Premiera albumu „#17”, drugiej po „#13” płyty Impali, zbliża się tymczasem wielkimi krokami. Wirtualna zaplanowana jest na 5 kwietnia. Miesiąc później krążek pojawi się na nośniku fizycznym.

O pierwszym singlu z nowego albumu Impali pisaliśmy w artykule „Impala zapowiada nowy album. Posłuchaj utworu «Potok»”.

Impala funkcjonuje od 2009 r. Jedynym jak dotąd wydawnictwem formacji jest epka „#13” z 2013 r. Bieżące poczynania zespołu możecie śledzić na stronie: www.facebook.com/impalaband

Komentarze

Dodaj komentarz