Slipknot wciąż pracuje nad nowym albumem. Corey Taylor wbija wokale

W cieniu wewnętrznych konfliktów i odejścia z zespołu perkusisty Chrisa Fehna nad nowym materiałem wciąż pracuje Slipknot. Zespół podzielił się krótką zajawką obrazującym proces wbijania wokali.

Ostatnie dni nie są łatwe dla członków Slipknot. Po tym, jak Chris Fehn pozwał kolegów z zespołu, zarzucając im machlojki przy rozdzielaniu pieniędzy z tras, merchu i innych intratnych źródeł dochodów, nad Slipknot zebrały się ciemne chmury. To jednak nie wstrzymało prac nad nowym albumem, który ma już wyznaczoną datę premiery. By wyrobić się do 9 sierpnia, zespół uwija się w studiu.

Na fanpage’u Slipknot pojawiło się krótkie video ze studia, gdzie Corey Taylor nagrywa wokale do nowych utworów. Po obejrzeniu nagrania trudno wątpić, że będzie to mocy powrót amerykańskiej formacji.

„Slipknot skupia się na tworzeniu szóstej płyty i nadchodzących koncertach na całym świecie, naszych najlepszych koncertach ever” – zakomunikowali członkowie zespołu, przy okazji informując o wyrzuceniu ze składu Chrisa Fehna. Póki co nie wiadomo, kto zastąpi perkusistę. Na pewno nie będzie to Anders Colsefni, pierwszy wokalista grupy, który krótko pełnił też funkcję bębniarza. Choć część fanów widziałaby go z powrotem w szeregach Slipknot, Colsefni stanowczo uciął temat. Zastępstwo za Fehna weźmie zatem kto inny.

Polski koncert promujący nowe wydawnictwo Slipknot odbędzie się 25 czerwca na powracającym po latach Mystic Festival.

Jak na razie ostatnim wydawnictwem Slipknot pozostaje „.5: The Gray Chapter” z 2014 r.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz