Slash o nowym albumie Guns N’ Roses. „Myślę o tym”

Temat nowego albumu Guns N’ Roses od lat rozpala fanów. Wraz z powrotem zespołu szanse na wydanie następcy „Chinese Democracy” stały się realne. „Myślę o tym” – w najnowszym wywiadzie przyznał Slash, komentując szanse na wydanie przez Gunsów kolejnej płyty.

Slash jest obecnie mocno zajęty promocją jeszcze gorącej płyty „Living The Dream”, którą dopiero co wydał wraz z Mylesem Kennedym i The Conspirators. Muzyk nie porzuca jednak planów związanych z Guns N’ Roses.

– Nie chcę mówić niczego, co sprawi, że ludzie pomyślą, że coś się dzieje, bo nic nie jest jeszcze postanowione – w kontekście przyszłości Guns N’ Roses Slash wypowiedział się w rozmowie z dziennikiem „Los Angeles Times”. – Ale myślę o tym. Wiem, że Axl też o tym myśli. Duff zresztą też. To jedna z tych rzeczy, których nie chcesz przyśpieszać i którym nie chcesz wyznaczać deadline’u. Pozwalasz sprawom się rozwijać. Stanie się, co ma się stać.

Rozmawiając z „Los Angeles Times”, Slash pokusił się o porównanie grania z The Conspirators z Guns N’ Roses.

– Naprawdę lubię grać z The Conspirators. To po prostu mały, prosty rock’n’rollowy band. Uwielbiam to. Nie ma tej całej otoczki, nie ma presji. Podoba mi się założenie grania koncertów w klubach, blisko ludzi, w surowy, rock’n’rollowy sposób. Sądzę, że zawsze tego potrzebowałem, od kiedy Guns N’ Roses stało się czymś tak wielkim, ale oczywiście jestem ogromnie szczęśliwy, że mogliśmy wrócić z chłopakami i znów grać jako Guns N’ Roses – przyznał Slash.

Warto odnotować, że o możliwości wydania przez Guns N’ Roses nowej płyty mówił niedawno Richard Fortus, drugi gitarzysta w Guns N’ Roses.

– Zespół jest obecnie bardzo mocny i mam nadzieję, że to zrobimy. Sądzę, że wszyscy na to liczymy. Są w każdym razie takie plany – w kontekście nowego albumu Guns N’ Roses w 2017 r. wypowiadał się Fortus.

– To zbyt dobre, żeby nie wydarzyło się w tym momencie – podsumował gitarzysta.

Przypomnijmy: Guns N’ Roses kończą pierwszą po powrocie trasę koncertową. Ostatnie koncerty Not In This Lifetime Tour odbędą się w listopadzie w Azji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W Polsce Guns N’ Roses po raz ostatni wystąpili 9 lipca na wyremontowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wydarzenie organizowała agencja Live Nation.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz