Sinoptik wraca do Polski. Cztery koncerty ukraińskich rockmanów

Daty wiosennej trasy koncertowej podaje Sinoptik. Ukraińska rewelacja stoner rocka w marcu po raz kolejny wystąpi w Polsce – w Katowicach, we Wrocławiu i w Ostrowcu. W planach jest jeszcze jeden koncert, którego szczegóły poznamy niebawem.

Laureacji prestiżowego konkursu Global Battle of the Bands, zespół wyróżniający się nieskrępowanym brzmieniem, który coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na zagranicznych scenach – Sinoptik wraca do Polski na cztery koncerty.

Póki co znamy szczegóły trzech. Ukraińcy wystąpią 28 marca w Katowicach, 29 marca we Wrocławiu i 31 marca w Ostrowcu wraz z polska ekipą J.D. Overdrive.

Sinoptik tworzą Dima Sinoptik, Dima Frosby i Victor Gerchev. Grupa pochodzi z Doniecka na Ukrainie. Jej kariera rozwija się światowo. Zespół zdobywa coraz większe uznanie poza rodzinnym krajem – również w Polsce, gdzie Sinoptik ostatnio występuje regularnie.

W ich twórczości pobrzmiewają echa dokonań Led Zeppelin, a także współczesnych bandów (m.in. Tame Impala i QOTSA). Sinoptik wciąż jednak eksploruje coraz to nowe obszary, posiłkując się kosmicznymi, odjechanymi klawiszami, nie odżegnując się przy tym od oldschoolowych, stonerowych fuzzów.

Poniżej sprawdzicie niedawno opublikowany utwór Sinoptik „She Cuts Off”.

Grupę możecie śledzić na Facebooku via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV