Sinoptik supportem na polskich koncertach Jinjer

Zdobywający coraz większą popularność ukraińscy rockmani z Sinoptik otworzą polskie koncerty innej rewelacji zza naszej wschodniej granicy – Jiner. Dla grupy będzie to okazja do zaprezentowania materiału z jeszcze gorącej płyty „Fields on Fire”.

Te zespoły to dowód na to, że mocna muzyka na Ukrainie ma się dobrze. Sinoptik po raz kolejny wystąpi w naszym kraju, tym razem supportując Jiner.

Pierwszy z koncertów Jinjer, ukraińskiej rewelacji ambitnego metalcore’u, odbędzie się 18 czerwca we Wrocławiu. Dzień później Jinjer (wraz z Sinoptik) zagrają w Warszawie.

Jinjer istnieje od 2009 r. Zespół został założony w Doniecku w 2009 r. przez gitarzystę Dimitrija Oksenę jako reakcja na przygnębiającą rzeczywistość naznaczoną wojną na Ukrainie. W obecnym wcieleniu kapeli Dmitrija nie ma, są za to znakomita frontwoman Tatiana Shmailyuk, gitarzysta Roman Ibramkhalilov oraz basista Eugene Abdiukhanov. Skład uzupełnia Vlad Ulasevich, perkusista, który do Jinjer dołączył w 2016 r.

Również z Doniecka pochodzi Sinoptik. Zespół tworzą Dima Sinoptik, Dima Frosby i Victor Gerchev. Grupa pochodzi z Doniecka na Ukrainie. Jej kariera rozwija się światowo. Zespół zdobywa coraz większe uznanie poza rodzinnym krajem – również w Polsce, gdzie Sinoptik ostatnio występuje regularnie.

W ich twórczości pobrzmiewają echa dokonań Led Zeppelin, a także współczesnych bandów (m.in. Tame Impala i QOTSA). Sinoptik wciąż jednak eksploruje coraz to nowe obszary, posiłkując się kosmicznymi, odjechanymi klawiszami, nie odżegnując się przy tym od oldschoolowych, stonerowych fuzzów.

Poniżej sprawdzicie niedawno opublikowany album Sinoptik „Fields of Fire”.

Komentarze

Dodaj komentarz