Serj Tankian w nowym utworze supergrupy O.R.K.

Jakakolwiek nowość od System of a Down to odległa perspektywa, ale Serj Tankian nie marnuje czasu. Muzyk gościnnie zaśpiewał w nowym utworze supergrupy O.R.K., współtworzonej m.in. przez członków King Crimson i Porcupine Tree.

Supergrupa O.R.K., która zaprosiła do współpracy frontmana System of a Down, to mocna ekipa. Pochodzący z Włoch wokalista i kompozytor muzyki filmowej Lorenzo Esposito Fornasari, basista Porcupine Tree Colin Edwin i znany z King Crimson perkusista Pat Astelotto – w O.R.K. nie brakuje dużych nazwisk.

W wyniku współpracy na linii Serj Tankian – O.R.K. powstał utwór „Black Blooms”, nieco patetyczna, artrockowa kompozycja, zarejestrowana na potrzeby płyty „Ramagehead”.

Utwór możecie odsłuchać poniżej.

„Ramagehead” to najnowsza propozycja O.R.K. Krążek został nagrany w 2018 r. w trzech studiach nagraniowych: włoskim LefMusicStudio, amerykańskim The Wormhole i angielskim Nightspace. Całość zmiksował znany ze współpracy m.in. z U2 i Foo Fighters Marc Urselli. Premierę płyty zaplanowano na 22 lutego. Co ciekawe, jej okładkę stworzył Adam Jones, gitarzysta grupy Tool.

Czy w najbliższym czasie dane nam będzie usłyszeć Serja Tankiana w nowym utworze System of a Down? Na to raczej się nie zanosi. Shavo Odadjian, basista System of a Down, wprawdzie opowiadał niedawno, że zespół ma gotowy materiał na nowy album, ale Tankian zgasił jego entuzjazm wcześniej niż można się było spodziewać. Wokalista jasno dał do zrozumienia, że ani on, ani jego koledzy nie zamierzają niczego wydawać. Przynajmniej na razie.

Przypomnijmy: mimo że System of a Down w ostatnich latach koncertuje, grupa ostatni album wydała dokładnie 14 lat temu.

Ostatnim wydawnictwem zespołu pozostaje „Hypnotize” z 2005 r., choć w tym samym roku ormiańska formacja wypuściła również inny longplay – „Mezmerize”.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz